Dla młodzieży
Stan zagrożenia
32,99 zł
32,99
KUP TERAZ

Stan zagrożenia

brak opinii
Liczba stron: 544
ISBN: 9788323876762
Premiera: 2006-04-01

Kate i Richard Ryanowie są wspaniałym małżeństwem. Ich szczęście mąci jedynie niemożność posiadania własnego dziecka. Dzięki pomocy agencji adopcyjnej zostają w końcu rodzicami przybranej córeczki. Żadne z nich nawet nie podejrzewa, że wraz z maleństwem w ich progi zawita zło...

Biologicznymi rodzicami maleńkiej Emmy są psychopatyczny morderca i oszalała z miłości do Richarda młoda i piękna dziewczyna. Julianna postanowiła oddać swoje dziecko właśnie Ry-anom, gdyż Richard wydał jej się mężczyzną, o jakim zawsze marzyła. Wkrada się w życie jego i Kate, krok po kroku niszcząc ich małżeństwo.

Jednak prawdziwy koszmar dopiero przed nimi. Tropem Julianny podąża bowiem człowiek, który nie zawaha się zabić. Od tej chwili nikt nie będzie bezpieczny, nawet niewinne dziecko...

Erica Spindler

Erica Spindler jest amerykańską autorką, specjalizującą się w thrillerach romantycznych. Mieszka wraz z mężem i dwoma synami w stanie Luizjana pod Nowym Orleanem. Wierzy w przeznaczenie, bo gdyby nie przeziębienie, którego nabawiła się w lecie 1982 roku, prawdopodobnie nigdy nie zaczęła by pisać: kiedy kupowała lekarstwa na uporczywy kaszel, od ekspedientki dostała romans Harlequina. Lektura tak bardzo się jej spodobała, że przez kolejne sześć miesięcy przeczytała wszystkie romanse, które tylko udało jej się zdobyć. Mimo że, od dziecka pragnęła zostać malarką,, zdecydowała, że zacznie pisać. Nie trzeba było długo czekać, żeby zrozumiała, że jest to coś, co chce robić w życiu.

"Za każdym razem, gdy odkładałam tę książę na półkę, zaczynała ssać mnie wewnętrzna potrzeba powrotu do lektury. Książka kusiła mnie i zdarzyło mi się przez nią nie wyspać. Stan zagrożenia wciąga i długo nie pozwala o sobie zapomnieć. Powieść zdecydowanie polecam."

"Pisarce udało się stworzyć doskonałe, wciągające czytadło, czyli książkę, którą połyka się w mgnieniu oka mimo jej sporej objętości i od której trudno się oderwać. Za plus bez wątpienia należy uznać doskonale nakreślone sylwetki bohaterów."

"Z powieścią Stan zagrożenia spędziłam miło czas, absolutnie nie nudząc się. Książka wciągnęła mnie w wir wydarzeń od pierwszych stron. Czy polecam tę pozycję Ericii Spindler? Zdecydowanie tak."

"Przyjemnie narastające napięcie, świetnie dopracowani bohaterowie, spójna akcja i satysfakcjonujące zakończenie tak jednym zdaniem mogę opisać tę książkę. Więcej poproszę."

"Erica Spindler po raz kolejny łączy ze sobą kilka wątków, tworząc fabułę pełną wartkiej akcji i nieoczekiwanych zwrotów fabularnych. "Stan zagrożenia" to bowiem powieść będąca połączeniem kilku gatunków, takich jak thriller, po części romans, jak również powieść obyczajowa i sensacyjna. Taki kolaż w połączeniu z dobrym warsztatem pisarskim autorki musi skutkować bombą czytelniczą. I oczywiście skutkuje."

"Spindler serwuje nam solidną porcję gęsiej skórki i obgryzania paznokci w oczekiwaniu tego, co ma nadejść. (...) Lekki, przyjemny, a zarazem wstrząsający i wciągający thriller z nutką literatury kobiecej to coś, po co warto od czasu do czasu sięgnąć by przyprawić relaks odrobiną mocniejszych emocji."

"W książce nie brak niczego, jest napięcie, są poruszane trudne tematy, pojawiają się wątki miłosne oraz brutalne zbrodnie. Całość jest naprawdę świetnym thrillerem, który, gwarantuję, że spodoba się nie tylko kobietom."

"Powieść podąża zaskakującym torem sprawiając, że historia staje się zaskakująca i bardzo emocjonalna. (...) Erica Spindler w genialny sposób dotarła do mojej psychiki i pobudziła ją do granic możliwości."

"W książce nie brak niczego, jest napięcie, są poruszane trudne tematy, pojawiają się wątki miłosne oraz brutalne zbrodnie. Całość jest naprawdę świetnym thrillerem, który, gwarantuję, że spodoba się nie tylko kobietom."

"Książka jest wciągająca i trzyma w napięciu od pierwszych stron. To pokręcona opowieść o tym, co człowiek jest w stanie zrobić z pobudek osobistych i jak na wiele nas stać, by dopiąć swego. To czasem gorzka, czasem mrożąca krew w żyłach, a czasem romantyczna powieść, w której znajdziemy wiele wartych uwagi rzeczy."

"Erica Spindler po raz kolejny łączy ze sobą kilka wątków, tworząc fabułę pełną wartkiej akcji i nieoczekiwanych zwrotów fabularnych. "Stan zagrożenia" to bowiem powieść będąca połączeniem kilku gatunków, takich jak thriller, po części romans, jak również powieść obyczajowa i sensacyjna."

"Historia pani Spindler wciągnęła mnie bez reszty. Nie potrafiłam przestać jej czytać i wyszukiwałam chwil, w których będę mogła na ją kontynuować. Bardzo emocjonujący okazał się wątek romantyczny."

"Gdy tylko przeczytałam o tej książce wiedziałam, że będzie to coś dobrego, coś co z pewnością mi się spodoba i wciągnie na wiele godzin. Nie myliłam się. (...) Na mnie książka ta zrobiła naprawdę dobre wrażenie. Jestem przekonana o tym, że jeszcze nie raz chwycę po powieści tej autorki."

"Książka naprawdę trzyma w napięciu – mnie wciągnęła niemalże od samego początku. Czyta się ją naprawdę dobrze i jestem mile zaskoczona, cieszę się też, że książka tej autorki w końcu trafiła w moje ręce."

"Stan Zagrożenia” Erici Spindler to trzymający w napięciu thriller. Autorka doskonale nakreśliła charaktery i emocje bohaterów. Nawet trzecioplanowe postaci mają swoją indywidualną, wyrazistą osobowość."

"Podczas czytania książki ,,Stan zagrożenia" targały mną przeróżne emocje. Nie jest to zwyczajny kryminał. Spindler umieściła w nich bohaterów, którzy sprawiają, że człowiekiem targają różne myśli."

"Książka zawiera w sobie całą masę uczuć sterujących czytelnikiem jak marionetką. Pełna emocji historia sprawia, że świat czytelnika przestaje istnieć i liczy się tylko to co zawarte między stronami. Autorka po raz kolejny udowodniła, że zna się na rzeczy i wie o czym pisze."

"Z ksiązką Spindler nie można się nudzic,wartka i ciekawa akcja,bohaterowie dobrze nakreśleni. (...) Lubię takiego typu książki.Trzymają w napięciu aż do ostatniej strony przez co ksiazka jest ciekawa.Sedrecznie polecam na długie wieczory."

"Książka Spindler wciągnęła mnie bez reszty...kolejne strony pochłaniałam z wypiekami na twarzy. Miałam nadzieję, że bohaterom uda się uniknąć niebezpieczeństwa i wyjdą cało z mrocznej historii, w którą zostali wciągnięci. Jak dla mnie, autorka zbudowała napięcie po mistrzowsku."

"Brakowało mi ostatnio dobrego thrillera, dlatego cieszę się, że trafiła w moje ręce książka „Stan zagrożenia”. Książkę czytało się szybko, Erica Spindler potrafi dawkować napięcie, potrafi wciągnąć nas w swoje historie bez reszty."

"„Stan zagrożenia” to jeden z lepszych thrillerów jakie ostatnio miałam przyjemność czytać. (...) Po tej wciągającej powieści nie powinniście być zawiedzeni. Każda kartka, aż do ostatniej, będzie pasjonująca."

"Erica Spindler już nieraz udowodniła, iż opowieści jej autorstwa stają się prawdziwymi czytelniczymi bestsellerami. Nie inaczej jest i w przypadku "Stanu zagrożenia". Od pierwszych stron książka ta wciąga czytających, a tytuł jest świetnie odzwierciedlony w fabule."

"Erica Spindler po raz kolejny udowodniła, że potrafi napisać doskonały thriller, trzymający czytelnika w napięciu od samego początku i nie wypuszczający go ze swych ostrych pazurów aż do samego końca. Miłośnicy gatunku z pewnością będą usatysfakcjonowani."

"Książka Spindler Stan zagrożenia to naprawdę dobrze napisany thriller. Powieść czyta się szybko, zachłannie. Pomimo tego, że od początku podejrzewamy, kto zabił i jak zakończy się ta historia, trudno ją odłożyć. Historia Kate i Richarda opowiedziana jest w bardzo prosty, ale i fascynujący sposób."

"Nie ukrywam, że lektura "Stanu zagrożenia" była dla mnie prawdziwą przyjemnością. (...) Sporo miejsca autorka poświęciła na rozbudowany wątek rodzinny głównych bohaterów, ich rozterki moralne i łączące ich relacje. Rozbudowane tło obyczajowe świetnie przeplata się z wątkiem kryminalnym."

"Akcja przeplatała się z rysami psychologicznymi postaci, ukazywała emocje, wspomnienia. To nie jest łatwa lektura, choć pochłania się ją błyskawicznie. Erica Spindler już drugi raz pokazała mi, że jej powieści warte są poświęconego im czasu."

"W wyobraźni czy też nie, „Stan zagrożenia” to książka przy której chce się być codziennie, w każdej godzinie wolnego czasu, która budzi niedowierzanie, bezkresne pragnienie zemsty, wiary w sprawiedliwość i miłość."

"„Stan zagrożenia” to najlepszy thriller, z którym się spotkałam w ciągu ostatniego roku. Spidler doskonale dawkowała napięcie. (...) Przyznam, że czasami odkładałam książkę wbrew sobie, po to, aby… móc się nią dłużej cieszyć."

"Z Ericą Spindler mam do czynienia po raz drugi i moje odczucia co do jej twórczości ani trochę nie uległy zmianie- książka niesamowicie mnie wciągnęła!"

"Erica Spindler kolejny raz udowodniła, że potrafi pisać rewelacyjne dreszczowce. Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera w jej wykonaniu.(...)Bohaterowie są wyraziści, zaś relacje między nimi wiarygodne i wciągające. Erica Spindler z iście mistrzowską precyzją nakreśliła ich psychologiczną głębię."

"W książce naprawdę ciągle się coś dzieje i nie ma czasu na nudę. Autorka co chwilę zasypuje nas nowymi zdarzeniami i nie można tu mówić o monotonii. Każda strona pokazuje nam kolejne tajemnice, a my coraz bardziej chcemy je rozwiązać."

"Erica Spindler ma u mnie ogromnego plusa – jest to moje pierwsze spotkanie z prozą autorki, ale z pewnością nie ostatnie. Autorka starannie żongluje emocjami, by w odpowiednich momentach wprowadzić patos, ckliwość i przesadną romantyczność, ażeby unaocznić stan ducha bohaterów, ale jest to działanie celowe i uzasadnione."

"Erica Spindler wyróżnia się dość nietypowymi pomysłami, za każdym razem w swoich książkach wykorzystuje różne motywy. (...) Jeśli jeszcze dziś jest ktoś, kto nie zna Spindler, proponuję to nadrobić. Ta pisarka jest tego warta."

""Stan zagrożenia" dobrze odprężająca sensacja,która przywróci ci wiarę w sprawiedliwość wyborów,przegna rujnujące myśli o przeznaczeniu,i odda to co kiedyś tak cennego porzuciłaś."

Napisz swoją opinię i oceń książkę

Przedstaw sięTwoja ocena


WYŚLIJ