Thriller / Sensacja / Kryminał
Śladem zbrodni
32,99 zł
32,99
KUP TERAZ

Śladem zbrodni

brak opinii
Liczba stron: 300
ISBN: 9788323892342
Premiera: 2012-09-05

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy…. Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co stało się naprawdę. Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci…

Tess Gerritsen

Jedna z najpoczytniejszych autorek thrillerów na świecie. Zadebiutowała powieścią „Telefon o północy”, a każdy kolejny tytuł przynosił jej coraz większą popularność. Napisała kilkadziesiąt książek, które regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie. Jej powieści zostały przetłumaczone na 20 języków i zdobyły wiele prestiżowych nagród.

Kupując książkę Tess Gerritsen doskonale wiemy, co dostaniemy – lekką, sympatyczną  historię napisaną z humorem, typową pozycję „na raz”, ale absolutnie nie jest to zarzut! Takie powieści stanowią doskonały przerywnik między poważniejszymi lekturami, świetnie relaksują i pozwalają na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości. „Śladem zbrodni” można przeczytać w jedno popołudnie i naprawdę miło spędzić czas z grupką przebiegłych szpiegów

"Śladem zbrodni" to prowadząca w przeszłość historia pełna kłamstw, tajemnic i namiętności. Opowieść z dreszczykiem emocji zaprawiona odrobiną ironii i humoru, opisująca walkę o władzę, brak lojalności, zawiedzione nadzieje, zdrady i potrzebę zemsty. Gerritsen podarowała czytelnikom liczne niespodzianki, rozczarowania oraz porażki bohaterów, które podzieliła między nich niezależnie od płci. Polecam na upalne popołudnie.

"Nie spodziewałam się jednak tego, jak bardzo skomplikowana będzie cała intryga i jak wiele wątków pobocznych będzie z nią powiązanych. Dzięki temu mogę powiedzieć, że czuję się usatysfakcjonowana intelektualnie. Dawno nie musiałam się tak natrudzić, by połączyć wszystkie nitki w jedną całość i zrozumieć, co wydarzyło się dwie dekady wcześniej. Zachęcam do przeczytania."

"Tess nie przedstawia nam nudnych, niepewnych siebie dziewczyn. Dostarcza nam dzięki bohaterom wielu niezapomnianych przeżyć, bo główna postać to silna, stanowcza, pewna siebie i urocza kobieta."

"Książkę czyta się szybciutko, wciąga już od pierwszej strony, a każde kolejne powodują, że nie można się doczekać rozwiązania sprawy tajemniczej śmierci. Również główni bohaterowie wzbudzają dużo sympatii, a każda z nich ma inny charakter"

"Muszę przyznać, że pani Tess Gerritsen mnie zafascynowała, aż dziwne, że wcześniej na nią nie trafiłam, na szczęście zawsze musi być ten pierwszy raz. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, nie sposób się od niej oderwać, a wątek romansowy jest dużym atutem tej powieści."

"Kolejne spotkanie z twórczością Tess Gerritsen tylko mnie utwierdziło w przekonaniu, że kolejne pozycje autorki mogę brać "w ciemno". Dostałam dokładnie to czego oczekiwałam: kryminalną zagadkę przyprawioną lekkim (nieprzesadnym) romansem, tajemnicę i napięcie utrzymujące się do końca książki."

"Śladem Zbrodni, to moje pierwsze spotkanie z Tess Gerritsen i spotkanie bardzo udane. (...) Od początku akcja toczy się szybko, sprawnie i z każdą chwilą jest coraz bardziej wciągająca. Podejrzanych jest wielu. Autorka stworzyła szereg postaci w taki sposób, żeby czytelnik brał pod uwagę prawie każdego."

"To moje drugie zetknięcie z twórczością tej autorki i było równie udane co pierwsze. Gerritsen bez zbędnych wstępów rzuca czytelnika na głęboką wodę i wprowadza go w sam środek akcji. Wszystko dzieje się szybko i nie ma mowy o nudzie nawet przez chwilę."

""Nie spodziewałam się, że aż tak bardzo wciągnę się w tę historię. (...) "Śladem zbrodni" ukazuje nam, że dociekliwość może czasem spowodować sporo kłopotów, a nawet zagrozić życiu. Historia ta posiada wartką akcję i ciekawych bohaterów, a dodatkowo napisana jest lekkim stylem i językiem."

"(...) akcja mnie wciągnęła i zaciekawiła. Podobało mi się, że z biegiem fabuły namnożyły się przeróżne wątki i wydarzenia, co nie pozwalało nudzić się ani przez chwilę i sprawiło, że zupełnie się już nie spodziewałam, jak cała historia się zakończy."

"Główną zaletą książki, powiedziałabym, jest dobry pomysł i ciekawe poprowadzenie wątków. (...) Dobre dialogi, uogólnione opisy, które zawierają podstawowe informacje z nutą wyszczególnionych zdań, stanowią ciekawe połączenie z całym konceptem fabuły. Łatwo jest się w niej odnaleźć, wszystko jest zrozumiałe, dobrze zobrazowane, co owocuje szybkim i pochłaniającym czytaniem."

"Książkę (jak to u Gerritsen) czytało mi się błyskawicznie i z prawdziwą przyjemnością. (...) Po raz kolejny pisarka mnie nie zawiodła i podarowała powieść, w której wyjaśnianie tajemnicy jest śmiertelnie niebezpieczny zadaniem."

"Co tu dużo pisać? Książka wciąga nas od pierwszej kartki, i z każdą kolejną stroną powoduje że nie możemy doczekać się tego jak sprawa się rozwiąże – a rozwiązanie? Nieźle nas zaskoczy."

"Fantastyczna historia z wątkiem miłosnym w tle, to coś, co jest dla mnie idealnym połączeniem. Tajni agenci, afery szpiegowskie, ochroniarze, policja, tajemnice, śmierć i dużo, dużo dobrej akcji, to wszystko co znajdziecie w najnowszej książce Tess Gerritsen."

"Śladem zbrodni to idealna książka posiadająca wątek kryminalny, sensacyjny i miłosny. Połączenie tych trzech elementów sprawia, że od pierwszych stron książka niesamowicie wciąga. Mamy tajemnice, sekrety, zagadki, zbrodnie i romans. Wszystko co powinna posiadać książka tego gatunku."

",,Śladem zbrodni’’, to niezwykle ekscytujący thriller, w którym nie ma czasu na monotonność, czy nudę. Ciekawie nakreślona fabuła z niebezpieczną grą agentów służb wywiadowczych i szpiegów doskonale wprowadza nas w mroczny klimat niepokoju budząc trwogę i przerażenie. Styl narracji urzeka prostotą przekazu sprawiając, że książkę czyta się z niezwykłą swobodą i nieustannym zainteresowaniem."

"Tess Gerritsen. Tej pisarki chyba nie trzeba przedstawiać czytelnikom wortalu literackiego Granice.pl Autorka wciągających thrillerów, które od lat zyskują uznanie miłośników gatunku z całego świata."

"Tess Gerritsen. Tej pisarki chyba nie trzeba przedstawiać czytelnikom wortalu literackiego Granice.pl Autorka wciągających thrillerów, które od lat zyskują uznanie miłośników gatunku z całego świata."

"Książki Tess Gerritsen są przekładane na 37 języków i sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy."

"Jedno jest pewne - autorka w doskonały i zręczny sposób potrafi zainteresować czytelnika i wzbudzić w nim napięcie, a jeśli dodać do tego wątek romansu, to, no cóż, dla żeńskiej części odbiorców może być to dodatkowy plus, wpływający na przyjemność czerpaną z lektury. W utworze "Śladem zbrodni" jednak bardziej niż flirty bohaterów rzuca się w oczy akcja iście sensacyjna, z agentami wywiadu i tajemnicami NATO na czele. Mnóstwo zaskakujących zdarzeń sprawia, że od książki trudno jest się oderwać."

"Beryl wkracza w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb wywiadowczych."

"Tess Gerritsen pisarstwem fascynowała się od najmłodszych lat. Zbieg okoliczności pozwolił jej zadebiutować i od tego czasu zdobywa sławę jako autorka poczytnych powieści drukowanych na całym świecie i przekładanych na wiele języków."

"Szpiegowskie intrygi, służby wywiadowcze i tajemnicza śmierć z przeszłości."

"Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy…"

"[Bohaterka] nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci..."

"Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo?"

"Śladem zbrodni trzyma w napięciu od samego początku. Razem z bohaterami odkrywamy kolejne fakty z przeszłości. I kiedy już nam się wydaje, że wpadliśmy na jakiś trop, okazuje się, że bardzo się myliliśmy. Tajemnicza gra między wywiadami jest tajemnicza i niebezpieczna, a czytelnik ma wrażenie, że bierze w niej udział, a intryga zacieśnia się coraz bardziej, nie tylko wokół głównych bohaterów."

"„Śladem zbrodni” to pełen mrocznych zagadek thriller bestsellerowej Tess Gerritsen."

"Śladem zbrodni” to historia pełna szpiegowskich intryg, bezwzględnej gry służb wywiadowczych i niebezpiecznych tajemnic."

"„Śladem zbrodni” to przyzwoicie napisana powieść sensacyjna z wątkiem szpiegowskim i miłosnym, bohaterowie wzbudzają sympatię, a zwłaszcza Jordan wnosi lekki powiew humoru i zawadiactwa. Wolf jest profesjonalistą w każdym calu, a Beryl upartą młodą damą, która za wszelką cenę chce dojść do prawdy. A ta… no cóż… może być bolesna i niespodziewana."

"To pełna napięcia historia z elementami kryminału, sensacji, romansu, dramatu i mrocznego thrillera. Moim zdaniem każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie, dlatego zapraszam do niebezpiecznej Francji, gdzie wspólnie z głównymi bohaterami poczujesz się jak w szpiegowskim filmie akcji. Polecam."

Napisz swoją opinię i oceń książkę

Przedstaw sięTwoja ocena


WYŚLIJ