Thriller / Sensacja / Kryminał
Prawo krwi
32,99 zł
32,99
KUP TERAZ

Prawo krwi

brak opinii
Liczba stron: 300
ISBN: 9788323894759
Premiera: 2013-02-20

Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem? Willy wyrusza do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Mimo zagrożenia podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czy potrafi ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?

Tess Gerritsen

Jedna z najpoczytniejszych autorek thrillerów na świecie. Zadebiutowała powieścią „Telefon o północy”, a każdy kolejny tytuł przynosił jej coraz większą popularność. Napisała kilkadziesiąt książek, które regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie. Jej powieści zostały przetłumaczone na 20 języków i zdobyły wiele prestiżowych nagród.

„Prawo krwi” to krótka, ale wciągająca opowieść o stracie, z którą nie można się pogodzić, poświęceniu, o odkrywaniu tajemnic z przeszłości, ale też o tym, że miłość można odnaleźć nawet w najbardziej niecodziennym miejscu, takim jak choćby wietnamska dżungla. Jeżeli ktoś czytał inne książki autorki i przypadły mu one do gustu, „Prawo krwi” na pewno mu się spodoba. Czytelników, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Tess Gerritsen, gorąco zachęcam do wakacyjnej wycieczki po Wietnamie w towarzystwie Guy’a i Willy.

"Styl autorki jest prosty, łatwy w zrozumieniu i nie obfituje w trudne zwroty. Jest logiczny i obrazowy. Akcja według mnie jest bardzo dobrze zbudowana, a całość dopełnia ta tajemniczość, którą już spotkałam w Mumii. Autorka nie urywa wątku w połowie, lecz ciągnie go do końca, jednocześnie płynnie przechodząc do następnego."

"Prawo krwi to ciekawy romans sensacyjny, który czyta się błyskawicznie. Akcja goni akcję, a szalony i gorący romans kwitnie w najlepsze. Zachęcam do przeczytania."

"Ciekawa to była lektura. Ciekawa przygoda z sensacją i romansem w rolach głównych, w sam raz na bezsenną noc i nudne popołudnia."

"Przede wszystkim jest w niej sporo akcji i napięcia, która zaczyna się już od pierwszej strony. Intrygujące wprowadzenie ma za zadanie zasiać ziarnko ciekawości w czytelniku, które kiełkuje i kiełkuje aż do samego końca. Tempo tej akcji ani trochę nie zwalnia, przeciwnie, wciąż narasta i przykuwa coraz większą uwagę."

"Książki Tess Gerritsen są popularne zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Dzięki ciekawej fabule i wciągającej akcji nie da się od nich oderwać. To już moje kolejne spotkanie z amerykańską pisarką i kolejne, które mogę zaliczyć do udanych. „Prawo krwi” to naprawdę dobrze skonstruowany kryminał. Serdecznie polecam miłośnikom gatunku!"

"Pierwsze spotkanie z Tess Gerritsen uważam za bardzo udane. Z „Prawem krwi” spędziłam bardzo mile czas. (...)znakomita pozycja dla miłośników książek sensacyjnych czy kryminałów z wątkiem romantycznym oraz dla tych, którzy miło chcą spędzić czas przy lekturze i się odprężyć."

"Było to już moje czwarte spotkanie z panię Gerritsen i jak zawsze bardzo udane. Wątek kryminalny, czyli zagadkowa śmierć ojca Willy, na pewno potrafi zainteresować czytelnika. (...) Książkę jak najbardziej polecam do przeczytania!"

"Tess Gerritsen, jak zwykle w swoich książkach, i tutaj serwuje nam ciekawą intrygę i szybkie zwroty akcji. Egzotyczne miejsce, niezwykła historia rodzinna, tajemnica i wątek miłosny – to wszystko znajdziecie w „Prawie krwi”. Zakończenie jest zaskakujące i stanowi zwieńczenie całej opowieści."

"Tym co może zachęcić do przeczytania powieści, jest dynamiczna akcja, która nawet na chwilę nie daje odetchnąć czytelnikowi. Fabuła została skonstruowana w pewien specyficzny sposób, który stwarza różnorodne obrazy w głowie osoby czytającej. Są nimi obrazy pościgów czy pogromów wojennych, nie pozwalające na chwilę znużenia."

"Tak jak w innych książkach tej autorki, czytelnik podąża wraz z bohaterami kręta drogą, na jakiej jest niejeden zakręt, by odkryć tajemnicę. Zakończenie okazuje się wcale nie tak oczywiste jak wskazywały sugestie, a te łatwo mogą zaprowadzić w ślepą uliczkę..."

""Prawo krwi" to książka posiadająca wszystkie cechy dobrej powieści: ciekawi bohaterowie, interesujące dialog, zaskakujące zwroty akcji, powoli budowane napięcie, wątek miłosny, zaskoczenie i bardzo dobre zakończenie. Nic tylko czytać takie książki, gdzie narracja zasługuje na brawa. Zero nudy, zero monotonni, zero bylejakości. Jednym zdaniem: Tess Gerritsen potrafi pisać książki."

"Kolejne spotkanie z twórczością Tess Gerritsen uważam za bardzo udane. Jeśli ktoś z was zamierza sięgnąć po tę lekturę to mam dobrą radę. Nie zaczynaj, jeśli wiesz, że nie masz na tyle czasu żeby przeczytać od razu całość. W innym przypadku będzie cię przez cały czas skręcało z ciekawości."

""Prawo krwi" jest powieścią, która mocniej uderza w czytelnika. Tym razem autorka nie tyka się zbrodni wywołanych silnymi emocjami związanych - mniej lub bardziej - z życiem osobistym poszkodowanego. Nie, autorka wchodzi na arenę problemów międzynarodowych."

"Atutem tej historii jest zdecydowanie wartka akcja, która pędzi coraz szybciej i szybciej, aż do ostatniej strony, co powoduje u czytelnika nie tylko dreszczyk emocji, ale ogromną ciekawość, jak zakończą się potyczki Willy, gdyż wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia."

"Wszystkim osobom szukającym emocjonującej literatury sensacyjnej z wątkiem romantycznym w roli główniej polecam ,,Prawo krwi’’. To ciekawa, pełna tajemnic historia, która wciąga od samego początku i trzyma w napięciu do samego końca. Tutaj nie ma czasu na nudę. Od razu wejdziemy w samo meritum tajemniczej intrygi czując strach, adrenalinę i gorące szaleństwo uczuć."

"Tu nie ma czasu na nudę. Akcja pędzi na łeb na szyję, ciągle coś się dzieje. Rewelacyjni bohaterowie, świetne momentami komiczne dialogi, pojawia się wątek miłosny jednak więcej tu kryminału z dreszczykiem. Jak wspomniałam moje pierwsze spotkanie z autorką ale myślę, że na pewno nie ostatnie."

""Prawo krwi" to z pewnością książka, po którą warto sięgnąć. Powinna spodobać się miłośnikom mocniejszych wrażeń. Wartka akcja, ciekawie poprowadzona fabuła, interesująca para głównych bohaterów - to wszystko sprawia, że warto przyjrzeć się tej książce nieco bliżej."

"Ja jestem przekonana, że zapamiętam całą opowieść i będą ją wspominała. Autorka ma dość niespotykany talent do tworzenia historii z dreszczykiem. Buduje napięcie, dozuje kolejne informacje i funduje niebywałe zwroty akcji."

"Książkę czyta się bardzo szybko, nie da się jej odłożyć na bok by wykonać obowiązki domowe. O nie, na to nie licz. Ponieważ jak tylko odłożysz książkę na bok, to będziesz obgryzać paznokcie z ciekawości co dzieje się dalej. I nie zaczynaj tej książki czytać wieczorem, bo nockę będziesz miała zarwaną na mur beton."

Napisz swoją opinię i oceń książkę

Przedstaw sięTwoja ocena


WYŚLIJ