Thriller / Sensacja / Kryminał
Naśladowca
32,99 zł
32,99
KUP TERAZ

Naśladowca

3 opinie
Liczba stron: 480
ISBN: 9788323830689
Premiera: 2007-05-01

Pięć lat temu w małym miasteczku w Illinois zostały zamordowane trzy dziewczynki - wszystkie we własnych sypialniach, wszystkie w tym samym wieku. Na miejscu zbrodni nie odnaleziono żadnych śladów... Sprawa Mordercy Śpiących Aniołków, jak nazwała go prasa, stała się obsesją detektyw Kitt Lundgren. Dochodzenie zakończyło się klęską, co Kitt, sama przeżywająca osobistą tragedię, przypłaciła kryzysem nerwowym i załamaniem kariery zawodowej.

Teraz morderca wraca, by kontynuować makabryczne dzieło. Śledztwo prowadzi ambitna pani detektyw Riggio, która niechętnie przystaje na pomoc Kitt. Jednak to właśnie ona jako pierwsza dostrzega subtelne niuanse, które różnią dzisiejszą zbrodnię od morderstw sprzed pięciu lat...

Erica Spindler

Erica Spindler jest amerykańską autorką, specjalizującą się w thrillerach romantycznych. Mieszka wraz z mężem i dwoma synami w stanie Luizjana pod Nowym Orleanem. Wierzy w przeznaczenie, bo gdyby nie przeziębienie, którego nabawiła się w lecie 1982 roku, prawdopodobnie nigdy nie zaczęła by pisać: kiedy kupowała lekarstwa na uporczywy kaszel, od ekspedientki dostała romans Harlequina. Lektura tak bardzo się jej spodobała, że przez kolejne sześć miesięcy przeczytała wszystkie romanse, które tylko udało jej się zdobyć. Mimo że, od dziecka pragnęła zostać malarką,, zdecydowała, że zacznie pisać. Nie trzeba było długo czekać, żeby zrozumiała, że jest to coś, co chce robić w życiu.

""Naśladowca" to zgrabny thriller z wątkiem romansowym. Nie trzeba się jednak obawiać, że romans przyćmi zagadkę kryminalną, gdyż wszystko jest tu wyważone. Książkę czyta się szybko, dzięki lekkiemu językowi i ciekawej historii, która wciąga od pierwszej strony. Nie brakuje także nagłych zwrotów akcji, które wprawiają czytelnika w zdumienie i mącą mu w głowie."

"Naśladowcę czyta się bardzo dobrze, w tempie iście zawrotnym. Powieść jest złożona i dobrze napisana. Zresztą nie jest to żadne zaskoczenie, wszystkie pozycje Eriki Spindler są mniej więcej na tym samym, dobrym i bardzo dobrym poziomie. Zdecydowanie warto sięgnąć po Naśladowcę. Polecam."

"„Naśladowca” to moje kolejne spotkanie z twórczością Eriki Spindler, które dostarczyło mi sporo emocji. Oprócz wątku kryminalnego, który stanowi główną oś fabuły czytelnicy odnajdą tutaj także wątek obyczajowy oraz miłosny. Autorka płynnie łączy ze sobą owe wątki sprawiając, że dobrze się uzupełniają."

"Erica Spindler idealnie wodzi czytelnika za nos. Ujawnia wiele faktów, które nijak dają się połączyć. Wielka radość z odkrycia jakiegoś istotnego elementu kryminalnej układanki łączy się z rozczarowaniem kiedy nie możesz go przypasować do większej całości. Podczas lektury "Naśladowcy" bardzo szybko doszła do głosu jedna z moich największych wad: niecierpliwość. Nie odłożyłam książki dopóki nie poznałam prawdy."

"Naśladowca jest dobrze skonstruowanym thrillerem, który czyta się z niegasnącym zainteresowaniem. Postacie i fabuła zostały dokładnie przemyślane, dlatego nie można im nic zarzucić. Na plus uznałabym również niewymuszone dialogi czy opisy, które nie męczą ani nie rozwlekają niepotrzebnie akcji. Jest to zdecydowanie godna polecenia lektura dla osób szukających ciekawej historii wywołującej wiele różnych emocji."

"Ta książka ma kilka mocnych elementów. Jednym z nich jest niewątpliwie postać psychopatycznego mordercy. Ten za cel obrał sobie wygranie chorej rozgrywki między nim, a panią detektyw. Czy obchodzą go ofiary? Raczej nie. Są one jedynie pionkami w grze. Trzeba przyznać, że morderca wie, co robi. Na miejscach zbrodni nie ma śladów mogących przybliżyć jego tożsamość, niewątpliwie to on rozdaje karty."

"Kryminał powinien przede wszystkim posiadać dobrze skonstruowaną intrygę, która do ostatnich stron książki czeka na rozwiązanie. I na tym tle Erica Spindler plasuje się w czołówce autorów, którzy w umiejętny sposób planują, kawałek po kawałku intrygę kryminalną by w końcowym efekcie zaskoczyć czytelnika. (...) Z tą książką nie sposób się nudzić, cały czas coś się dzieje."

"Książka zawiera wszystko czego oczekuję od tego typu powieści, jest morderstwo (a nawet kilka), tajemnica, śledztwo, i pełne napięcia oczekiwanie na rozwiązanie zagadki. Wszystkim gorąco polecam przeczytanie tej powieści, a także sięgnięcie po inne książki Erici Spindler.Naprawdę warto!!"

",,Naśladowca" to fantastyczny kryminał, który zainteresował mnie swoją zagadką do tego stopnia, że trudno było mi się od niego odkleić. Ciągła ciekawość i dreszczyk sprawiały, że czytanie tej książki to prawdziwa przyjemność. Polecam!"

" Erica Spindler kompletnie mnie skołowała, zmieniącąc podejrzanych o morderstwa jak rękawiczki i subtelnie kierując, co chwilę, uwagę na podejrzane zachowanie tej czy tamtej postaci. Oczywiście skończyło się tym, że nie byłam nawet blisko odgadnięcia tożsamości Mordercy Śpiących Aniołków i domniemanego naśladowcy. Dlatego, właśnie powinnam bić pisarce wielkie brawa, a także ponieważ gdybym ja spróbowała napisać tak pokręconą akcję, pogubiłabym się szybciej niż w połowie i nic nie miałoby sensu. Jestem naprawdę pod wrażeniem."

Napisz swoją opinię i oceń książkę

Przedstaw sięTwoja ocena


WYŚLIJ

Książkoholiczka94
2015-09-07

Zabójca okrzyknięty mianem mordercy śpiących aniołków zabija 10-letnie dziewczynki. W spokojnym mieście, w którym ceni się wartości rodzinne co 6 tygodni ginie kolejna dziewczynka. Po pięciu latach od tych zdarzeń morderstwa zaczynają się na nowo. Wszystko wygląda jak przy zbrodniach sprzed pół dekady, jedyną różnicą jest inne ułożenie rąk ofiar. Morderca śpiących aniołków zm...
kasiek
2010-08-26

Czytałam nocą...Ale że ja mam nerwy ze stali wytrenowane przez lata czytania romansów, nic mi więc nie jest straszne ;). Dorcom ma 100% racji. Książka świetna, z dobrze skonstruowaną intrygą i nietuzinkowymi bohaterami. Trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Jedna jedyna ada to malusieńka zawartość romansu, ale w końcu to thiller a nie romans, więc czepaić się w zasadzie nie ma o ...
dorcom174
2010-05-31

Super książka to napięcie , tajemnica, nie czytajcie nocą. polecam