Dla młodzieży
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
59,99 zł
40,01 zł
59,99
40,01
KUP TERAZ

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę

Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
1 opinia
Liczba stron: 344
Oprawa miękka
ISBN: 9788328147874
Premiera: 2020-05-06

„Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Borejków i „Jeżycjady” – bez względu na wiek i płeć.

Ponad 130 alfabetycznie ułożonych haseł, kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd niepublikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty, cytaty i powiedzonka to tylko niektóre elementy składające się na najnowsze wydawnictwo Małgorzaty Musierowicz zatytułowane „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” – międzypokoleniowe, bo napisane we współpracy z córką, Emilią Kiereś.

Fani autorki i jej twórczości dzięki tej książce zajrzą do mieszkania Borejków i dowiedzą się między innymi, jak wyglądał Ignacy Borejko w wieku chłopięcym. Obejrzą też jedyną zachowaną fotografię Pieska Genowefy Bombke. Będą mogli też zachwycić się jeżycką architekturą przeglądając zdjęcia wykonane przez Emilię Kiereś: jeżyckie balkony, wykusze i inne detale poznańskiej secesji.

W książce znajdą też mapę Poznania z oznaczeniem miejsc Jeżycjadowych, takich jak między innymi kamienice Borejków i Dmuchawca przy Rooosevelta, willa Bebe i Konrada, willa pana Paszkieta, dom Noelki, dom Mamertów, bloki Hajduka, miejsce po kinie Bałtyk, kino Rialto czy „żółty dom z wieżyczką” przy Słowackiego 18.

 

Pobierz miniprzewodnik po poznańskich Jeżycach 
> POBIERZ <

Napisz swoją opinię i oceń książkę

Przedstaw sięTwoja ocena


WYŚLIJ

Zosia
2020-06-02

Wspaniałe kompendium wiedzy o Jeżycjadzie!