Thriller / Sensacja / Kryminał
Zabić Jane
32,99 zł
32,99
KUP TERAZ

Zabić Jane

1 opinia
Liczba stron: 496
ISBN: 9788323883739
Premiera: 2011-11-04

Nastoletnia Jane Killian, potrącona przez motorówkę, cudem uniknęła śmierci. Po serii operacji plastycznych, w końcu może zapomnieć o tym strasznym wydarzeniu. Wreszcie może cieszyć się pełnią życia. Jest spełnioną artystką, której rzeźby coraz częściej doceniane są przez krytyków sztuki. Z mężem, doktorem Ianem Westbrookiem, oczekują z niecierpliwością narodzin pierwszego dziecka. Czego chcieć więcej?
Szczęście pryska, gdy Ian staje się głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo. Jane najpierw wierzy w niewinność męża, lecz w miarę jak toczy się śledztwo, narastają w niej wątpliwości. Co więcej, niespodziewanie powraca też koszmar z przeszłości. Jane dostaje anonimowe listy i zaczyna wierzyć, że pochodzą od człowieka, który z premedytacją przed laty spowodował wypadek na jeziorze. Musi stawić czoło przerażającej prawdzie. Jej dręczyciel wie o niej wszystko, a co gorsza – zna jej najgłębiej skrywane lęki. I z pewnością bezlitośnie wykorzysta je, by zabić Jane.

 

 

Erica Spindler

Erica Spindler jest amerykańską autorką, specjalizującą się w thrillerach romantycznych. Mieszka wraz z mężem i dwoma synami w stanie Luizjana pod Nowym Orleanem. Wierzy w przeznaczenie, bo gdyby nie przeziębienie, którego nabawiła się w lecie 1982 roku, prawdopodobnie nigdy nie zaczęła by pisać: kiedy kupowała lekarstwa na uporczywy kaszel, od ekspedientki dostała romans Harlequina. Lektura tak bardzo się jej spodobała, że przez kolejne sześć miesięcy przeczytała wszystkie romanse, które tylko udało jej się zdobyć. Mimo że, od dziecka pragnęła zostać malarką,, zdecydowała, że zacznie pisać. Nie trzeba było długo czekać, żeby zrozumiała, że jest to coś, co chce robić w życiu.

"Erica Spindler stworzyła pełną grozy, wahań, a także niepewności fabułę, w której nie brakuje dosłownie niczego. Czytając książkę co chwilę dzieje się coś nowego lub ciekawego przez co ciężko oderwać od tej lektury."

"Miałam już wcześniej kilkukrotnie okazję czytać powieści pani Spindler i muszę przyznać, że za każdym razem jestem pod większym wrażeniem. Autorka ma ewidentny talent do wciągania czytelnika w tworzoną przez siebie historię. Odnosi się wręcz wrażenie, że jest się jednym z głównych bohaterów. (...) Zakończenie niemal mistrzowskie. Jestem pod ogromnym wrażeniem i polecam książkę każdemu."

""Zabić Jane" to thriller mocno trzymający w napięciu. Niejednokrotnie nas zaskoczy. Gdy już się wydaje, że prawda wyjdzie na jaw okazuje się, że to pomyłka. A samo rozwiązanie przebija wszystko. W życiu bym nie przypuszczała, że tak to się skończy. To wielka zaleta tej powieści. Gdy do tego doda się jeszcze miłość stworzy się mieszankę wybuchową."

"„Zabić Jane” to rewelacyjny kryminał. Z Ericą Spindler spotkałam się po raz pierwszy i to było bardzo pozytywne spotkanie. Książkę przeczytałam jednym tchem. (...) Powieść wielowątkowa: wątek kryminalny dotyczący wydarzeń sprzed lat z wypadku na jeziorze; wątek siostrzany o ich relacjach między sobą."

"Czas spędzony z Jane na pewno nie uznacie za stracony, sami bowiem staniecie się stróżami prawa broniącymi niewinnych osób, nie jest to takie proste, bowiem autorka skrzętnie zakamuflowała poszlaki, tak aby wszystkie wątpliwości rozwiały się pod koniec książki.(...)Książka fascynowała mnie przez dwa wieczory i choć zawiera prawie 500 stron, nie stanowiło to wielkiej przeszkody, ponieważ samo czytanie było tak przyjemnie lekkie jak przejażdżka łodzią."

"Erica Spindler buduje napięcie już od pierwszej strony. Akcja pędzi z kartki na kartkę, zaskakuje zgrabnymi zwrotami. Krótkie rozdziały potęgują jeszcze wartką fabułę. Zakończenie jest zaskakujące co osobiście uwielbiam. Lubię prowadzić śledztwo wraz z bohaterami, podążać ich tokiem myślenia i lubię być zaskakiwana."

„Zabić Jane jest pozycją niebanalną i bardzo wciągającą. Nie sposób się od niej choć na chwilę oderwać, gdyż każda ze stron kryje kolejną zagadkę lub poszlakę pozwalającą nam wysnuć hipotezę na temat zabójcy. Krótkie rozdziały zapowiadają nam kolejne mocne wrażenia, a sam pomysł na zabójstwa przyprawił mnie o gęsią skórkę."

""Zabić Jane" to moje pierwsze spotkanie z twórczością E. Spindler – i jakże udane było to spotkanie. Przede wszystkim dlatego, że nie jest to trudna i obciążająca lektura, ale napisana w dobrym stylu – potrafi zaintrygować i zaskoczyć. (...) świetny, nie obciążający kryminał, który wciąga swoją wartką fabułą i niesamowitymi zwrotami akcji."

"Po raz kolejny byłam mile zaskoczona dziełem Ericy Spindler. Autorka jak zwykle trzyma pisarski fason zaskakując dobrym stylem, ciekawą fabułą, tworząc przy tym świetny nastój grozy.(...)Autorka doskonale podnosi napięcie wprowadzając niespodziewane zwroty akcji rozgrywające się wśród przestępstw, pościgów i kryminalnych zagadek. Skomplikowane intrygi umiejętnie pobudzają wyobraźnię, zaś lekki i płynny styl sprawia, iż książkę czyta się z zapartym tchem."

"Pomysł na fabułę jest doskonały. Znajdziemy w nim zabójstwa, świetną intrygę, wielu bohaterów, których z biegiem stron poznajemy, a także te najciekawsze, najbardziej pasjonujące sceny. (...)To sprawia, że książki odłożyć się nie da, nadal śledzimy poczynania bohaterów z otwartymi ustami.(...)Podsumowując, jest to jedna z lepszych i barwniejszych powieści, jakie ostatnio czytałem."

"Przy tej książce nie sposób się nudzić. Akcja leci na łeb na szyję i nim się obejrzymy dotrzemy do ostatniej strony. Oczywiście po drodze będziemy potykać się o trupy, szczekającego psa, będziemy na wystawie rzeźb Jane a przede wszystkim będziemy się starać udowodnić, że Ian jest niewinny. A może jednak winny?"

"To jest zdecydowanie coś co uwielbiam. Duża dawka adrenaliny, strach, którego nie widać, a który jak cień podąża za nami. Erica Spindler potrafi zagęścić atmosferę, wprowadzić czytelnika w stan wielkiej niepewności."

"„Zabić Jane” to pasjonująca przygoda, w której nie brakuje dramatycznych momentów, sprawiających, że aż trudno nie obgryzać paznokci z nerwów. (...) jest to interesująca, pełna akcji i dynamiczności lektura, jaka na pewno zadowoli każdego miłośnika dobrego kryminału czy też thrillera. Książki Ericy Spindler charakteryzują się tym, że autorka poświęca wiele czasu na udoskonalanie swoich powieści, dbając o każdy aspekt dzieła."

"Zabić Jane” polecam wszystkim osobom pragnących elektryzujących wrażeń, kochających zagadki, prowadzenie własnego śledztwa a także jako odmienność od zwykłych, romantycznych czy obyczajowych scenariuszy. Przekonacie się, ze praca policjanta z kryminału to wcale nie lekki chleb, że po tragicznych wydarzeniach warto i trzeba żyć."

"Bardzo ciekawie zostały skonstruowane tu postacie, które cały czas zaskakiwały. Niby już wiesz jaki ktoś jest, aż nagle jedno zdarzenie zmusza nas do zmiany zdania o postaci. Tak, bohaterowie są stworzeni bardzo dobrze. (...) „Zabić Jane” jest napisana w sposób prosty i nieskomplikowany, język którym posługuje się pisarka, który łatwo trafia do czytelnika. Fani Spindler na pewno odnajdą tu to co lubią."

"Każda strona dostarcza kolejnych nierozwiązanych zagadek. Na każdym kroku dowiadujemy się, że znaleziono kolejną poszlakę. (...) Autorka bardzo zdolnie manipuluje nami i odciąga nas od rozwiązania zagadki. Dzięki temu książka ta staje się jeszcze ciekawsza i zaskakująca."

"Zabić Jane" to thriller mocno trzymający w napięciu. Niejednokrotnie nas zaskoczy. Gdy już się wydaje, że prawda wyjdzie na jaw okazuje się, że to pomyłka. A samo rozwiązanie przebija wszystko. W życiu bym nie przypuszczała, że tak to się skończy. To wielka zaleta tej powieści. Gdy do tego doda się jeszcze miłość stworzy się mieszankę wybuchową."

Napisz swoją opinię i oceń książkę

Przedstaw sięTwoja ocena


WYŚLIJ

gmaria
2012-06-29

Wątek kryminalny jest świetnie poprowadzony. Co chwila poznajemy różne fakty, dostajemy dowody skazujące, by po chwili okazało się, że to wszystko nie tak. Że myliliśmy się, że trzeba jeszcze raz. Z drugiej strony jednak, pojawiają się dowody obciążające i wychodzi na to, że aresztowany jest naprawdę winny. Ale ile razy zdarzało się tak, że skazywany zostawał całkiem niewinny człowiek? M...