Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

HK/ Dziecięce odkrywanie świata zwierząt

2022-06-08
HK/ Dziecięce odkrywanie świata zwierząt

Od najmłodszych lat dzieci interesują się otaczającym światem – a szczególnym zainteresowaniem cieszą się inne żywe stworzenia. Maluchy uwielbiają oglądać zwierzątka, czy to na żywo, czy w animacjach, a także na kartach książek. Książeczki z serii „Akademia Mądrego Dziecka Pierwsze słowa: Młode zwierzęta”, „W lesie” czy „Na wsi” cieszą się niesłabnącą popularnością – nie tylko ze względu na prostą formę i ruchome obrazki, ale też właśnie ze względu na tematykę.

Starsze maluchy fascynują się też innymi mniejszymi zwierzętami, które są dla nich dostępne na wyciągnięcie ręki i są łatwe do obserwowania – owadami. Przyglądanie się motylowi, czy pozwalanie by biedronka chodziła po dłoni to doświadczenia, które mogą wciągnąć dzieci w świat małych zwierząt.

Takie zainteresowanie można przekuć na wiedzę. Naprzeciw fascynacjom dzieci światem owadów wychodzi seria „Pokochaj naturę”. Kolorowe kartonowe książeczki z ruchomymi obrazkami z serii „Pokochaj naturę: Motyl”, „Pszczoła”, „Pająk”, „Biedronka” opisują realistyczne szczegóły życia każdego z owadów oraz podpowiadają, jak pomóc im przeżyć w przestrzeni, gdzie funkcjonują ludzie.

Warto korzystać z dziecięcej fascynacji światem zwierząt, by przemycać dzieciom przyrodnicze fakty. Seria „Pokochaj naturę” idealnie zaspokaja dziecięcą ciekawość, a także wciąga bez reszty – pod ruchomymi obrazkami ukryte są dodatkowe informacje o owadach, kolorowe, przyjazne ilustracje pozwalają oswoić się ze zwierzątkami, a wplecione w opowieści fakty z życia zwierząt zapadną w pamięć i zostaną z dziećmi na długo.   

Gosia Mikulska, człowiek orkiestra, HarperKids

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel