Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Książki dotykowe dla dzieci

Ilość pozycji: 18

Dla najmłodszych czytelników najlepszą propozycją są książki sensoryczne. Strony wykonane z filcu lub wykończone miękkim materiałem, zmienna w dotyku powierzchnia pozwala stymulować zmysł dotyku i pozytywnie wpływać na rozwój malucha. Miękkie strony to także bezpieczeństwo podczas zabawy z książką. 

Książki dotykowe dla dzieci powstały z myślą o wymagających czytelnikach i czytelniczkach. Filcowe elementy w tego typu książkach pozwalają dziecku poznawać różne faktury. To sprawia, że czytanie tego typu książeczek daje mu niezapomniane wrażenia sensoryczne.

Twoje dziecko chętnie poznaje książki dotykiem? Świetnie! Książeczki dotykowe zapewniają mu rozwój sensoryczny i rozwijają małą motorykę. Kolorowe ilustracje i sympatyczne, krótkie historie zachęcą Twojego malucha do codziennej lektury.

Książki dotykowe z filcowymi elementami – jaki tytuł wybrać dla malucha?

W ofercie HarperKids znajdziesz różnorodne książeczki dotykowe. Filcowymi elementami mogą być klapki, pod którymi kryją się bohaterowie serii Zabawa w chowanego. Do naszych książek z cyklu Czytaj i baw się, są natomiast dołączone filcowe pojazdy, które dziecko umieszcza w odpowiednich otworach w książeczce. Dzięki, gdy maluch przewraca kolejne strony, autobus jedzie przez miasto, a piracki statek przemierza ocean w poszukiwaniu skarbu. W książeczkach z serii Poznaję dotykiem filcowe są krawędzie stron i elementy do wyszukania w książeczce. Ich lektura to świetne ćwiczenie spostrzegawczości!

Szukasz innych tytułów wspierających harmonijny rozwój Twojego malucha? Poznaj wszystkie nasze książki dla dzieci!

Czytaj więcejZwiń
pixel