Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Autorzy

Książki dla dzieci i młodzieży

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do kontaktu w sprawie propozycji wydawniczych związanych z dziecięcym profilem działalności wydawnictwa – HarperKids. Z przyjemnością zapoznamy się z Państwa pomysłami na książki skierowane do najmłodszych czytelników.  

Poniżej kilka wskazówek, które pomogą w komunikacji:

– prosimy o przesyłanie propozycji wydawniczych na e-mail

– prosimy o przesyłanie skanów w wersji PDF lub Word, ewentualnie fragmentów tekstu i ilustracji oraz zarysu fabuły dla projektów w toku

– prosimy o nieprzesyłanie oryginałów

– nie zwracamy przesłanych manuskryptów.  

Z powodu wielu prowadzonych projektów, dużej liczby wydawanych książek wymagających naszej uwagi oraz ilości otrzymywanych tekstów nie jesteśmy w stanie odpowiadać na każdą nadesłaną propozycję. Kontaktujemy się tylko z wybranymi autorami.   

Nie opiniujemy i nie recenzujemy nadesłanych prac.  

Kontaktując się z nami na ten adres mailowy, jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się i akceptację warunków naszej Polityki prywatności.

Zapraszamy do współpracy!

Zespół HarperKids  

  

Książki dla dorosłych  

Wydawnictwo HarperCollins Polska nawiąże współpracę z utalentowanymi autorami powieści. Propozycje wydawnicze prosimy przesyłać mailem.

W załącznikach powinny się znaleźć:

– tekst powieści

– krótkie streszczenie

– informacja o autorze z danymi kontaktowymi i listą poprzednich publikacji bądź zaznaczeniem, że propozycja jest debiutem.

Tekst powieści powinien mieć objętość co najmniej 350 000 znaków ze spacjami.

Tekst powinien reprezentować jeden z następujących gatunków literackich: thriller, kryminał, powieść sensacyjna, powieść obyczajowa, romans, powieść historyczna, powieść biograficzna, powieść dla młodzieży.

Każdy autor HarperCollins Polska jest objęty polityką authors’ care, zakładającą przejrzystą komunikację na każdym etapie współpracy oraz rygorystyczne przestrzeganie prawa autorskiego.

Z powodu dużej ilości otrzymywanych tekstów nie jesteśmy w stanie odpowiadać na każdą nadesłaną propozycję. Kontaktujemy się tylko z wybranymi autorami.  

Nie informujemy o nieprzyjęciu tekstu do publikacji, nie uzasadniamy swojej decyzji o nieprzyjęciu tekstu i nie ujawniamy wewnętrznych opinii na jego temat. Niezamówionych materiałów nie odsyłamy ani nie przechowujemy, a odrzucone propozycje zostają zniszczone.  

Kontaktując się z nami na ten adres mailowy, jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się i akceptację warunków naszej Polityki prywatności.

Zapraszamy do współpracy!

Zespół HarperCollins Polska   

pixel