Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Książki z otwieranymi okienkami dla dzieci

Ilość pozycji: 31

Kartonowe książeczki z okienkami to połączenie ciekawej lektury z zabawą w odrywanie, co kryje się pod klapką. Zabawa w otwieranie klapek to nie tylko pobudzanie dziecięcej ciekawości, ale też ćwiczenie małej rączki - świetny trening małej motoryki.

Razem z Twoją pociechą bawcie się poprzez lekturę – zaproponuj szkrabowi książki dla dzieci z okienkami. To nieszablonowa lektura, rozwijająca intelekt, spostrzegawczość i sprawność fizyczną najmłodszych.

Na czym polega fenomen książki z otwieranymi okienkami? Jej czytanie przypomina wesołą zabawę w chowanego, w której udział bierze zarówno czytelnik, jak i bajkowe postacie. Bohaterami tej kreatywnej literatury dziecięcej są zwierzątka, pojazdy i uwielbiane przez maluchy postacie, takie jak: Paddington, Bing, Cocomelon czy bohaterki filmów z cyklu My Little Pony.

Książki sensoryczne z okienkami

Wyszukiwanie, otwieranie i zamykanie klapek, ukrytych na kartach książeczek dla dzieci to czynności, które pobudzają rozwój przedszkolaka. Podczas lektury mali czytelnicy samodzielnie rozwiązują różne zagadki, poznają nowe słowa, kształty i kolory. Zamykane i otwierane okienka rozwijają małą motorykę i precyzję ruchu palców.

Poszukiwania postaci i przedmiotów aktywizują umysły najmłodszych dzieci, kształtują pasje oraz inteligencję emocjonalną. Czytanie książeczek sensorycznych z ruchomymi elementami zachęca najmłodszych do zadawania ważnych pytań i podejmowania codziennych rozmów.

Spraw maluchowi niespodziankę i podaruj mu książkę dla dzieci z okienkami, wykonanymi z trwałych materiałów: filcu lub kartonu. Zwróć uwagę na ponadczasowe serie: Mój świat, Moja pierwsza książeczka z kolorami czy Zabawa w chowanego. Obejrzyj kolekcje literatury sensorycznej od HarperCollins.pl i skompletuj domową biblioteczkę przedszkolaka.

Czytaj więcejZwiń
pixel