Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Imprinty

 

HarperCollins to propozycja książek dla młodzieży i dorosłych.

Pod tą marką młodzi dorośli mogą liczyć na ulubione powieści spod pióra Ewy Nowak, Joanny Jagiełło czy twórczość Kirsty Moseley i Rainbow Rowell.

Dorośli czytelnicy w ramach oferty wydawniczej HarperCollins znajdą tytuły wielu bestsellerowych, cenionych i nagradzanych autorów. Ogromną popularnością cieszą się thrillery Alex Kavy oraz Karin Slaughter, porywające książki z gatunku prozy ulicznej Dona Winslowa, czy powieści szpiegowskie Daniela Silvy. Czytelnik gustujący w rodzimej literaturze znajdzie w HarperCollins tytuły wyśmienitych polskich pisarzy – nagradzany debiut Olgierda Hurki, cykl kryminalny „Stracone dusze” Darii Orlicz (pseudonim Katarzyny Misiołek), serię o Kubie Szpikulcu Kazimierza Kyrcza Jr., czy też świetne kryminały Piotra Górskiego, który zdobył rzeszę wiernych fanów, dzięki przemyślanej konstrukcji powieści o trzymających w napięciu śledztwach komisarza Kruka.  

Polskie czytelniczki od lat niecierpliwie czekają na powieści obyczajowe i romanse takich uznanych autorek jak Nora Roberts, czy Diana Palmer. Anna Bichalska zachwyca swymi nieprzewidywalnymi, nasyconymi duchem przeszłości i tajemnicy powieściami. Dużą popularnością cieszą się też cykle obyczajowe, skupiające się na losach niewielkich społeczności, autorstwa Robyn Carr, czy Sherryl Woods. Ich książki, nasycone lokalnym kolorytem, stały się inspiracją seriali cieszących się uznaniem widzów na platformie Netflix. Nie brakuje również oferty dla miłośników powieści historycznych oraz mocnych, rzeczowych książek opartych na faktach.

W portfolio HarperCollins czytelnicy znajdą również literaturę piękną, książki kulinarne, poradniki, wydawnictwa o tematyce specjalistycznej i powieści erotyczne.  

 

 

HarperKids specjalizuje się w książkach dla dzieci obejmujących pozycje literackie, publikacje licencyjne oraz wydawnictwa edukacyjne i wspierające rozwój dzieci.

Serie książek Akademia Mądrego Dziecka, Basia, Czytam sobie, Hania Humorek, Strrraszna historia, Horrrendalna historia Polski, czy tytuły uwielbianej Serii Niefortunnych Zdarzeń, linia wysmakowanych publikacji ART m.in. utalentowanej, nagradzanej ilustratorki Gosi Herby, to tylko wybrane publikacje, które stanowią silny i rozpoznawalny wśród czytelników rdzeń oferty HarperCollins Polska.

Oferta licencyjna to znane i lubiane bestsellerowe marki znane z ekranu telewizyjnego i kinowego czy linii zabawek takie jak Minecraft, Bing, Cocomelon, Przygody Misia Paddingtona, Masza i Niedźwiedź. W portfolio swoje miejsce mają też klasyczne licencje z długą tradycją, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników – są wśród nich Muminki, Smerfy czy Tomek i Przyjaciele.

HarperKids to literatura, książki, które dostarczają dobrze rozumianej rozrywki, wartościowe pod względem literackim, estetycznym oraz wychowawczo-pedagogicznym. Najmłodsi czytelnicy mogą liczyć tu na zupełnie nowe doświadczenia z książką - pachnące książeczki, bajki dźwiękowe, pozycje z filcowymi stronami, cykl Opowieści muzycznych, bajek paragrafowych czy seria Wieczorynka z światełkami – książki, które angażują wszystkie zmysły młodego odbiorcy.    

 

 

 

Harlequin to bestsellerowa klasyka romansów dla kobiet, która na dobre zagościła na polskim rynku wydawniczym. Czytelniczki doceniają przede wszystkim różnorodność tematyczną, pełnokrwistych bohaterów, a także lekki styl, który pozwala skupić się na akcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, usatysfakcjonowane będą zarówno wielbicielki bardzo romantycznych historii, jak i opowieści z wątkiem awanturniczym, detektywistycznym czy erotycznym. Lektura tych książek, często zabarwionych szczyptą humoru, nieodmiennie podnosi na duchu. To właśnie dlatego książki wydawane przez wydawnictwo Harlequin cieszą się w Polsce od trzydziestu lat niesłabnącą popularnością.  

Harlequin, którego logo jest rozpoznawalne na całym świecie, stał się w wielu krajach, również w Polsce, synonimem pełnych optymizmu i ciepła powieści romantycznych. Ze względu na zróżnicowane gusta czytelnicze, książki ukazują się w kilku seriach. Dzięki temu czytelniczka zawsze wie, że sięgając po powieść z danej serii, znajdzie tę tematykę, którą lubi najbardziej.  

Niezwykłe doświadczenia, przeżycia pełne żarliwej namiętności to nieodłączny element serii Gorący Romans i Gorący Romans DUO.

Cykl Światowe Życie wciąga czytelniczki w życie bohaterów sławnych i wpływowych, jak gwiazdy show-biznesu, milionerzy czy szejkowie. Mimo że bohaterowie na co dzień opływają w luksusy i odnoszą sukcesy na polu zawodowym, często są niespełnieni w życiu osobistym i marzą o prawdziwej miłości. Czytelniczki mają do wyboru również dwupowieściowe  Światowe Życie DUO oraz Światowe Życie Extra.

Romans Historyczny i Powieść Historyczna to serie, w których przenosimy się do różnych epok. Poznajemy sekrety rodzinne, najgłośniejsze skandale, ale zyskujemy też wiele cennych informacji o codziennym życiu w minionych wiekach. Ta fascynująca podróż do przeszłości uświadamia nam, że choć zmieniają się realia, ludzkie emocje pozostają wciąż takie same.

Cykl Medical przybliża codzienne życie zawodowe i uczuciowe lekarzy oraz pielęgniarek. Pośród codziennej walki o życie pacjentów bohaterowie zmagają się również z osobistymi dylematami. Szpitalne korytarze, ale też małe przychodnie w egzotycznych zakątkach świata to miejsca, w których bohaterowie stają przed wieloma wyzwaniami, co sprawia, że lektura tych książek to gwarancja miło spędzonego czasu.

Gwiazdy Romansu to seria, w której ukazują się przede wszystkim powieści jednej z najbardziej lubianych w Polsce autorek romansów, Diany Palmer. Jej książki to opowieści o zwyczajnych ludziach, którzy nigdy się nie poddają i potrafią walczyć o szczęście.

pixel