Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Książki dla 5 latków

Ilość pozycji: 211

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne książki dla pięciolatka. Są wśród nich mądre książki edukacyjne, ciekawe opowieści, czy pierwsze książki wspierające naukę czytania.

Jak wybrać odpowiednie książki dla 5latka?

Pamiętaj, że starsze przedszkolaki bez trudu są w stanie skupić na dłuższych opowiadaniach. Mają też sprecyzowane zainteresowania i chętnie sięgają po ulubione książki, które są z nimi zgodne.

Dzieci w tym wieku uwielbiają książki o przygodach Basi, dziewczynki podobnej do nich, która codziennie uczy się czegoś nowego. To bestsellerowa seria książek, która od 15 lat pomaga dzieciom oswajać nowe sytuacje i poznawać świat.

Dla wielu pięciolatków ulubione książki to te, w których można znaleźć historie bohaterów i bohaterek znanych z ekranu. Na małych fanów i fanki filmów i seriali animowanych czekają książki o Młodych Tytanach, Kucykach Pony, czy konia o imieniu Spirit.

Z myślą o pięciolatkach powstały cykle książkowe „Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć!”, „Akademia Mądrego Dziecka. Wiem, co jem!” Czy „Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką”. Te czerpiące z nowoczesnych trendów w edukacji pozycje rozbudzają i zaspokajają dziecięcą ciekawość, pozwalają dowiedzieć się mnóstwo o otaczającym nas świecie i w bezpieczny sposób eksperymentować poznając prawa fizyki i chemii.

Jeśli twoja pociecha ma pięć lat, prawdopodobnie niedługo przystąpi do nauki pisania i czytania. Podsuń jej wtedy książki z poziomu 1 serii „Czytam sobie”, która od ponad 10 lat towarzyszy polskim dzieciom w stawianiu pierwszych kroków na czytelniczej drodze.

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze książki dla dzieci – sprawdź!

Czytaj więcejZwiń
pixel