Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Książki o ekologii dla dzieci

Ilość pozycji: 28

Edukacja ekologiczna jest ważna od najmłodszych lat! W końcu to najmłodsze pokolenie odziedziczy planetę, na której będzie żyło. Książki o tym, jak dbać o przyrodę podrzucają sprawdzone pomysły, jak zadbać o Ziemię. Książki z zadaniami, z pięknie ilustrowanymi opowieściami dla najmłodszych czy kartonowe książki z ruchomymi elementami - każdy mały ekolog znajdzie coś dla siebie!

Książki o ekologii dla dzieci w różnym wieku

Książki o ekologii to jednocześnie książki przyrodnicze. A natura to jeden z ulubionych dziecięcych tematów. Jeśli Twoje dziecko lubi zwierzęta i interesuje się ich życiem, zaproponuj mu książki z cyklu Pomóż mi przetrwać. Akademia Mądrego Dziecka. Z pięknie ilustrowanych, ciepły opowiadań o młodych zwierzętach, które w wyniku działań ludzi wpadły w tarapaty dzieci dowiedzą się co robić, żeby nie szkodzić zagrożonym gatunkom. Wciągające historie autorstwa Ewy Nowak uczą empatii. To edukacja ekologiczna w przystępnej formie! Żubrzątko, młody jeżyk, pisklę pingwina czy królowa trzmieli – każde stworzenie zasługuje na naszą pomoc!

Książki o ekologii, oznaczone symbolem zielonego listka, znajdziesz też w naszej trzystopniowej serii do nauki czytania, Czytam sobie. Na każdym poziomie poruszone są różne tematy ekologiczne – od konieczności segregowania śmieci i recyklingu, przez konieczność oszczędzania wody i zachętę do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii po trzymające w napięciu opowiadania o ochronie lasów i walce z miejskim smogiem.

W ofercie HarperKids nie brakuje też książek dla bardziej zaawansowanych czytelniczek i czytelników. Im spodoba się cykl przygodowy Bractwo Zagrożonych.

Szukasz ciekawej książki dla swojej pociechy? Poznaj inne nasze książki dla dzieci!

Czytaj więcejZwiń
pixel