Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Książki LGBT+

Ilość pozycji: 6

Wśród tytułów literatury dla młodzieży HarperCollins proponuje książki LGBT+ tak popularne obecnie wśród młodzieży (young adult). Mówią one o przedstawicielach społeczności queer i są często określana mianem tęczowej literatury czy literatury z reprezentacją osób LGBT+.

Wartościowe książki LGBT+

Wśród naszych tytułów z reprezentacją queerową znajdziecie zarówno te czysto rozrywkowe, jak i tytuły pogłębiające tematykę queer.

Do pierwszej grupy należy światowy bestseller - trylogia o Simonie Snow autorstwa Rainbow Rowell. Pojawiają się w niej nieheteronormatywni bohaterowie. Historia przenosi czytelników w fantastyczny świat nierozgarniętego czarownika Simona i paczki jego przyjaciół.

W drugiej grupie znajdziecie książki autorstwa Tobly’ego McSmitha („Stay Gold”, „Act Cool”), który sam jest transpłciowym mężczyzną, a swoje powieści dedykuje osobom zagubionym i samotnym na początku drogi, którą on sam przeszedł. Jednak mimo niezrozumienia i trudności, z którymi się zmagał w prywatnym życiu, McSmith potrafi wywołać uśmiech i przekonać, że nawet po przejściu ciężkich prób i doświadczeń, wszystko się może w życiu poukładać, a najważniejsze jest to, by mieć odwagę być sobą. Powieści McSmitha mają bogatą reprezentację LGBT i zostały gorąco przyjęte przez polskich nastolatków.

Książki LGBT 14+ i dla młodych dorosłych

Starszej młodzieży i młodym dorosłym przypadnie do gustu przepiękna historia przyjaźni bohaterek wzruszającej powieści „Sto lat Lenni i Margot”. Tematyka LGBT nie jest tu osią fabuły, jest subtelnym motywem ukazującym nieheteronormatywną miłość opartą na uczuciu do drugiej osoby, a nie pociągu fizycznym.

Jeśli jesteś rodzicem i szukasz odpowiedniej książki dla swojej nastoletniej latorośli, postaw na dobre tytuły, które ukazują wyboistą drogę życiową członków społeczności LGBT. Taka literatura młodzieżowa jest poszukiwana przez samych nastolatków - uświadamia, uwrażliwia na problemy mniejszości, rozwija empatię i uczy zrozumienia.

Różnorodność i tolerancja dla najmłodszych

Natomiast najmłodszym proponujemy książki uczące tolerancji, empatii i pomagające zrozumieć współczesny świat z jego różnorodnością oraz swoje uczucia i uczucia innych osób.

Czytaj więcejZwiń
pixel