Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Książki o emocjach dla dzieci

Ilość pozycji: 97

Nauczenie dziecka identyfikowania emocji i radzenia sobie z nimi to duże wyzwanie dla wielu rodziców i opiekunów. Jednocześnie to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie powinniśmy przekazywać dzieciom! Wielką pomocą w rozmowach o uczuciach są książki o emocjach dla dzieci. W ofercie HarperKids znajdziesz szeroki ich wybór.

Książki o emocjach dla dzieci w różnym wieku

Szukasz książki o uczuciach dla dziecka w wieku przedszkolnym? A może chcesz pomóc zrozumieć skomplikowany świat emocji starszej pociesze? Znajdziesz u nas pozycje odpowiednie dla każdego dziecka – od malucha po młodsze nastolatki!

Dla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy książki z serii Akademia Mądrego Dziecka. Wśród nich są różnorodne tytuły z ruchomymi czy wyjmowanymi elementami. Starsze przedszkolaki świat trudnych emocji mogą oswajać z Basią i jej przyjaciółmi. Opowiadania pokazujące sytuacje z życia codziennego za ich prawdziwość pokochały dzieci i rodzice! Książki o codzienności dla dzieci, są szczególnie doceniane przez małych czytelników i czytelniczki, gdyż łatwo im się identyfikować z doświadczeniami bohaterki.

Dzieciom w tym wieku spodobają się też bogato ilustrowane, zabawne książki z serii Smaczna banda i emocje. Na naszej stronie znajdziesz też karty pracy zainspirowane tymi książkami, które pomogą Ci zainicjować rozmowę z dzieckiem o emocjach i zapewnią świetną zabawę.

Jeśli Twoje dziecko jest w wieku szkolnym, zaproponuj mu książki z ćwiczeniami z serii Akceptuję, co czuję. Twoja pociecha znajdzie tam dużo przydatnych zadań, uczących empatii i pomagających oswajać trudne emocje, a Ty cenny poradnik dla rodziców.

Harper Kids to najpiękniejsze książki dla dzieci – sprawdź!

Czytaj więcejZwiń
pixel