Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-10-19

HC/ HarperCollins Polska na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie!

Wydawnictwo HarperCollins Polska serdecznie zaprasza do Krakowa na 25. edycję Międzynarodowych Targów Książki. Znajdziecie nas na stoisku A40 w Hali Dunaj krakowskiego EXPO. Dla naszych czytelniczek i czytelników w każdym wieku przygotowaliśmy atrakcyjne, 30% rabaty oraz cykl spotkań i warsztatów z naszymi autorkami i autorami. Szykujemy też dla Was coś specjalnego! Będziecie mogli otrzymać autografy pisarzy i pisarek, którzy z różnych względów nie mogą się na krakowskich targach pojawić. Wirtualna ręka umożliwi im złożenie na Waszych egzemplarzach książek podpisów, umieszczenie dedykacji czy nawet rysografów dla naszych najmłodszych gości!

Kogo będzie można spotkać na stoisku HarperCollins Polska?

W sobotę, 29 października będziecie mogli spotkać: Annę Bichalską, Zofię Stanecką, do której wirtualnie dołączą Marianna Oklejak i Misiek Zdzisiek, Olgierda Hurkę, Aleksandrę Krzanowską, Rafała Witka i Wojciecha Widłaka. Odbędzie się też spotkanie on-line z Toblym McSmithem, który z pomocą wirtualnej ręki będzie w czasie rzeczywistym podpisywał książki. Tego dnia odbędą się również warsztaty „Czy szczęście zależy od szczoteczki do zębów?” dla młodych czytelniczek i czytelników (w wieku powyżej 8 lat). Rafał Witek, autor i Aleksandra Krzanowska, ilustratorka książki „Zapiski szczęściarza” z serii „Czytam, bo lubię” będą na nich czekać w Sali Praga A w Dziecięcej Strefie Warsztatowej. Będzie to spotkanie z elementami dramy, w trakcie którego dzieci wcielą się w rolę Włodzia, bohatera książki, w różnych momentach jego życia i spróbują wyrazić związane z nimi emocje. Ilustracje do książki są inspiracją do dyskusji i rozmów wokół alternatywnych rozwiązań fabularnych. Celem spotkania jest rozwijanie w dzieciach empatii i wrażliwości na sytuacje społeczne wokół nich. Spotkanie poprowadzi Justyna Tumiłowicz z portalu czasdzieci.pl. W niedzielę, 30 października Gosia Herba i Mikołaj Pasiński porozmawiają z Wami on-line i w czasie rzeczywistym będą podpisywać swoje książki za pomocą wirtualnej ręki. Możecie też liczyć na specjalne grafiki od Gosi Herby. Na naszym stoisku będą na Was czekać również Monika Kowaleczko-Szumowska i Joanna Jagiełło.

Pierwszy raz w Polsce! Wirtualna ręka i autografy na odległość

W XXI wieku dla książek nie ma granic. Czytelnicy na całym świecie mają możliwość poznawania tych samych tytułów czy dzielenia się opiniami o ulubionych lekturach. Jednak twórcom trudniej przemierzać olbrzymie odległości i stawić się na spotkania z fanami w każdym zakątku Polski czy świata. Jednocześnie coraz większą popularnością cieszą się spotkania autorskie on-line, które do tej pory miały jedną podstawową wadę – niemożność zdobycia podpisu czy dedykacji na własnym egzemplarzu książki. Aż do dziś! Wirtualna ręka umożliwi im nie tylko podpisywanie książek w czasie rzeczywistym, kiedy robot Rotrics DexArm odwzoruje każdy ruch ich ręki. Możliwe jest również umieszczenie autografu autora w książce w dowolnym momencie, kiedy pojawi się zainteresowana nim osoba. W tym celu twórcy przygotowują swoje podpisy wcześniej, z myślą o spotkaniach odbywających się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki.

W piątek, 28 października możecie zdobyć autografy: Lemony’ego Snicketa, Kirsty Moseley (znanej również pod pseudonimem Josie Williams), Dona Winslowa i Karin Slaughter. W sobotę, 29 października książki na odległość podpisze na żywo Tobly McSmith. Najmłodsi czytelnicy i czytelniczki mogą również liczyć na rysunek z wizerunkiem Miśka Zdziśka autorstwa Marianny Oklejak! W niedzielę, 30 października miłośnicy i miłośniczki kryminałów będą mogli zdobyć autograf Alex Kavy, a fani i fanki „Serii Niefortunnych Zdarzeń” po raz drugi mogą liczyć na podpisy od Lemony’ego Snicketa. Na żywo książki podpisywać będą obecni on-line Mikołaj Pasiński i Gosia Herba, która szykuje dla dzieci specjalne rysografy.

Świętujemy 10 urodziny serii Czytam sobie

  W tym roku dziesięciolecie obecności na rynku świętuje nasza trzystopniowa seria do nauki czytania, „Czytam sobie”. Z tej okazji z czytelnikami i czytelniczkami, zarówno tymi początkującymi, jak i tymi, którzy wychowali się na książkach z tego cyklu spotkają się autorzy i autorki współtworzący „Czytam sobie” od lat: Zofia Stanecka, Wojciech Widłak, Rafał Witek i Aleksandra Krzanowska. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo jubileuszowych gadżetów i pyszne (ciągnące się!) krówki!

Szkolenie dla profesjonalistów

W ramach organizowanego przez zespół pisma „Rynek Zabawek” szkolenia dla przedstawicieli księgarń i sklepów zabawkarskich odbędzie się spotkanie z Emką Kowalską z działu marketingu i Dariuszem Drewnowskim z działu handlowego HarperCollins Polska. Opowiedzą oni o hitach naszego dziecięcego i młodzieżowego imprintu HarperKids szykowanych na czwarty kwartał 2022 roku, takich jak nowości z bestsellerowych serii „Akademia Mądrego Dziecka” i „Basia” czy efektownych propozycjach prezentowych. Zapraszamy w piątek, 28 października do Sali Lwów C.

Harmonogram spotkań i warsztatów

 

pixel