Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-12-01

HC/Hipnotyzująca powieść sensacyjna, znana z filmu Gorączka z Robertem De Niro, wraca po 25 latach

Po 25 latach scenarzysta i reżyser tego arcydzieła Michael Mann postanowił wrócić do swych niezapomnianych bohaterów. Z pomocą Meg Gardiner napisał powieść będącą jednocześnie prequelem i kontynuacją „Gorączki”.

*

Jak pamiętasz, w filmie gang kierowany przez Neila McCauleya (rola Roberta De Niro) został ostatecznie rozbity w strzelaninie po napadzie. Przy życiu pozostał tylko ciężko ranny Chris Shiherlis (Val Kilmer). Tu właśnie zaczyna się akcja „Gorączki 2”. Shiherlis wymyka się z policyjnej obławy, ale musi ukryć się i znaleźć sposób na przetrwanie. Ściga go charyzmatyczny, nieustępliwy policyjny detektyw Vincent Hanna (rola Ala Pacino)…

W miarę rozwoju akcji pojawiają się reminiscencje wydarzeń z drugiej połowy lat osiemdziesiątych i ówczesnych losów bohaterów Manna. Także tych, którzy później w filmie zginęli. Detektyw Hanna, jeszcze nie tak zgorzkniały, ściga w Chicago gang wyjątkowo brutalnych włamywaczy. McCauley, Shiherlis i ich wspólnicy zbierają doświadczenia w rzemiośle i dokonują śmiałych skoków w różnych rejonach kraju. Z czasem dołączą do przestępczej elity…

Po latach okaże się, że dawne działania i wydawałoby się zamknięte sprawy, mają niespodziewany wpływ na teraźniejszość bohaterów.

*

Czytając „Gorączkę 2” znajdziesz się ponownie w hipnotyzującym i niepokojąco realnym świecie stworzonym przez Michaela Manna. Jak przystało na filmowca przedstawia on sugestywne, pełne rozmachu sceny akcji, wprowadza nowe, pełnokrwiste i wielowymiarowe postacie po obu stronach prawa. Dialogi dorównują tym z filmu i zachowują zgryźliwy styl filmowych postaci. Wielowątkowa fabuła przeniesie Cię od mrocznego Los Angeles i Chicago do wojny gangów w Paragwaju, karteli narkotykowych Meksyku, prania pieniędzy na ogromną skalę i początków przestępczości komputerowej. Poznasz działalność kierowanych z Azji międzynarodowych syndykatów przestępczych i problemy tych, którzy je ścigają.

*

„Gorączka 2” to powieść policyjno-gangsterska wybitna w swoim stylu, w niczym nie ustępująca swemu filmowemu poprzednikowi.  Nie tylko przedstawia widowiskowe działania protagonistów, ale umieszcza je w otaczającym świecie, każe im czuć, działać, wahać się i podejmować nieodwracalne decyzje. James Patterson już nazwał tę książkę swoją ulubioną w tym gatunku. 

Wróć do legendy…

*

O autorach

Michael Mann to czterokrotnie nominowany do Oscara scenarzysta i reżyser cenionych przez widzów i krytyków, często nagradzanych filmów takich jak m.in. „Gorączka” (Heat), „Informator” (Insider), „Ali” (Ali), „Policjanci z Miami” (Miami Vice), „Zakładnik” „Collateral”, „Wojny narkotykowe” (Druga Wars), „Ostatni Mohikanin” (The Last of the Mohicans). „Gorączka 2” jest jego pierwszą powieścią.

Meg Gardiner to doświadczona brytyjska autorka książek sensacyjnych,  najbardziej znana z cyklu „Jo Becker”  

Polecane

Gorączka 2

Gorączka 2

44,99 zł
pixel