Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-06-15

HC/Nasze nowości na drugą połowę roku!

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!  

To już kolejny katalog, który z dumą Wam przedstawiam. Propozycje wydawnicze z drugiego półrocza potwierdzają, że w ofercie HarperCollins Polska każdy znajdzie książkę dla siebie – od maluszków, poprzez przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym, młodzież i dorosłych.  

Mamy nadzieję, że książki skierowane do najmłodszych, ukazujące się w ramach imprintu HarperKids, przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród najmłodszych. Staramy się by wspierały dzieci w poznawaniu świata, harmonijnym rozwoju, pokazywały, że nauka to fascynująca przygoda, by na koniec dostarczyć wartościowej rozrywki i rozbudzić miłość do czytania.  

Jesienią będziemy obchodzić 15-lecie bestsellerowej serii Basia. Proste, mądre historie, dotykające czasem niełatwych tematów, pióra Zofii Staneckiej, zilustrowane przez Mariannę Oklejak, na stałe już wpisały się w ofertę wydawniczą na polskim rynku. Kolejne roczniki polskich przedszkolaków i tym razem mogą liczyć na kilka nowości.  

W cyklu Akademia Mądrego Dziecka pojawią się publikacje dla kilkulatków, jak zawsze atrakcyjne wizualnie, zawierające elementy sensoryczne, ruchome, czy trójwymiarowe. Starsi czytelnicy mogą liczyć na interesujące popularnonaukowe propozycje czerpiące z nowoczesnych trendów we współczesnej edukacji. Nie lada gratką będą książka i gra w jednym, gdzie czytelnik będzie próbował przetrwać wyprawę w Alpach. 25 wersji fabuły i kilka zakończeń nie pozwolą się nudzić.   

Dzieci, które stawiają pierwsze czytelnicze kroki, znajdą ciekawe nowości w bestsellerowym trzystopniowym programie wspierania czytania Czytam sobie. Seria liczy już ponad 100 tytułów. Bardziej wprawni czytelnicy mogą liczyć na wciągające powieści najlepszych polskich autorek i autorów w cyklu Czytam, bo lubię. Z niecierpliwością wypatrujemy też autorskiej pozycji Nikogo nie ma w domu utalentowanej Gosi Herby.  

Stawiamy na nowoczesne, atrakcyjne publikacje, mające potencjał odciągania od wszechobecnych ekranów, dlatego w naszej ofercie znajdą coś dla siebie również mali miłośnicy i miłośniczki wielu popularnych filmów i seriali animowanych takich jak Bing, Cocomelon, czy Smerfy. Fanów ekranowych psiaków ucieszy premiera nowego cyklu książek Bluey. Starsze dzieci chętnie sięgają po książki z cyklu Minecraftnajsłynniejsza gra świata jest inspiracją zarówno dla ciekawych powieści, jak i książek edukacyjnych.  

Oprócz oferty dziecięcej proponujemy również duży wybór tytułów dla młodzieży i dorosłych. Stali czytelnicy, czekający co roku na premiery naszych bestsellerowych autorów, nie zawiodą się. W planie wydawniczym nie zabraknie nowości Karin Slaughter, autorki znanej z mocnych, adaptowanych na mały ekran thrillerów (Netflix), czy kolejnego tomu o misjach Gabriela Allona autorstwa Daniela Silvy, mistrza powieści szpiegowskiej. Wśród premier pojawią się nowe, trzymające w napięciu powieści kryminalne poczytnych polskich autorów – między innymi Piotra Górskiego i  Pawła Fleszara, a  Daria Orlicz (wł. Katarzyna Misiołek) rozpocznie nowy cykl kryminalny. Niespodzianką z zagranicy będzie przejmujący thriller Christiny Dalcher. Miłośnikom emocji bliższych sercu zaproponujemy kolejną powieść Anny Bichalskiej, nowy romans Diany Palmer, a także przypomnimy kilka tytułów o miłości Nory Roberts.  

Z myślą o młodzieży, która chętnie sięga po książki, powstaje nowy imprint skierowany do Young Adult, w ramach którego pojawią się w księgarniach m.in. powieści Chanel Cleeton.  

Najnowszy katalog HarperCollins znajdziesz tutaj.

 

Agnieszka Barańska

Dyrektor Zarządzająca

HarperCollins Polska  

pixel