Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-06-29

HC/ Płynąć z prądem czy iść pod wiatr?

Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć bohaterowie popularnej trylogii bestsellerowej autorki Rainbow Rowell. Książka „Co ma być, to będzie” to zwieńczenie przygód roztargnionego czarownika Simona Snowa i jego przyjaciół.

Ostatni tom popularnej trylogii fantasy dla młodzieży zatytułowany „Co ma być, to będzie”. Rainbow Rowell, autorka „Fangirl”, „Nie poddawaj się” oraz „Zbłąkanego syna”, domyka historię młodego czarownika i jego przyjaciół, którzy wspólnie przeżyli wiele przygód, stawiali czoła niebezpieczeństwom i dojrzewali do miłości.

Simon musi rozważyć, czy nadal chce należeć do Świata Magów – a jeśli nie, to jak to wpłynie na jego relacje z Bazem. Tymczasem Baz jest rozdarty między dwoma rodzinnymi kryzysami i nie ma nawet czasu, aby podzielić się z kimkolwiek swoją nowo zdobytą wiedzą o wampirach. Penelope bardzo chciałaby pomóc, ale ukradkiem przemyciła z Ameryki do Londynu Normalsa i teraz nie wie, co z nim zrobić.  A Agatha? Cóż, Agatha Wellbelove ma już po prostu dość.

W „Co ma być, to będzie” cała paczka wraca do Anglii, do Watford i do swoich rodzin, aby przeżyć najdłuższą i jak dotąd najbardziej wyczerpującą emocjonalnie przygodę.

Ta książka to finał. Odkrywa tajemnice, udziela odpowiedzi na nurtujące pytania i rozprawia się z upiorami przeszłości.  

„Co ma być, to będzie” jest zakończeniem o zakończeniach. O katharsis i o uldze, jaką daje zamknięcie pewnego rozdziału, a także o tym, że czasem lepiej jest się odciąć od traum i triumfów, które próbują nas zdefiniować.  

Książce patronują Wirtualna Polska, queer.pl i lubimyczytac.pl.  

Nareszcie! Kontynuacja Nie poddawaj się! Druga część tak samo dobra jak pierwsza.… Ogólnie – książka doskonała, w której każda odsłona to przyjemność, a każda postać zachwyca. Starannie nakreślona fabuła wciąga do ostatniej strony, a otwarte zakończenie, o, chwalebny dniu! – obiecuje kontynuację kontynuacji! Nie mogę się doczekać.  – Booklist o Zbłąkanym synu

Ta pełna serca i humoru fantastyczna opowieść stanowi godne uzupełnienie gatunku o szkołach czarodziejów. – People Magazine o Nie poddawaj się 

Zabawny, mądry dialog, burzliwa, słodka i seksowna historia miłosna, to najwyższa klasa Rowell… Nie można się od niej oderwać. Publishers Weekly o Nie poddawaj się  

O AUTORCE: Rainbow Rowell pisze powieści zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych. Absolwentka Uniwersytetu Nebraska, swoją karierę literacką zaczynała w redakcji gazety Omaha World-Herald, gdzie miała własną kolumnę. W czasie wolnym od pisania czyta komiksy, a także planuje wycieczki do krainy Disneya. Mieszka z mężem i dwoma synami w Nebrasce. Jej powieści „Fangirl” oraz „Eleonora i Park” podbiły serca młodych czytelników w Polsce i na świecie. Ponadto jest autorką książek „Załącznik”, „Nie poddawaj się” i „Zbłąkany syn”.

pixel