Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-01-02

HC/Wciągająca historia oszustwa w świecie sztuki

Jak co roku niezawodny Daniel Silva dostarcza kolejną porcję mocnych wrażeń.

Gabriel Allon po przejściu długiej i niebezpiecznej drogi - od studenta malarstwa, do stanowiska szefa izraelskiego wywiadu, przeszedł wreszcie na emeryturę. Osiadł z rodziną w ukochanej Wenecji i ma nadzieję na zasłużony odpoczynek. Jednak święty spokój i odrobina nudy nie są mu pisane. Po raz kolejny starzy znajomi i niespokojny duch wciągają naszego bohatera w rozległą intrygę.

Zaczyna się od tego, że Allon dokonując ekspertyzy odnalezionego obrazu van Dycka odkrywa genialnie wykonany falsyfikat. Ktoś wykonał go z nieprawdopodobną maestrią. Szybko okazuje się, że w sprawę handlu podrobionymi dziełami zamieszani są ludzie, którzy nie wahają się mordować…Brakuje wyraźnych tropów, którymi Allon mógłby podążyć, postanawia więc drogą bluffu wejść za kulisy światowego rynku sztuki. Akcja nabiera tempa….Nieuczciwi marszandzi, kolekcjonerzy-milionerzy, ukryci w cieniu oszuści, powiązania polityczne i gangsterskie porachunki. Misterna intryga, zapierające dech zwroty akcji i fascynujący główny bohater sprawią, że nie oderwiesz się od lektury…

***

DANIEL SILVA to amerykański bestsellerowy pisarz, jeden z najbardziej cenionych w świecie autorów powieści szpiegowskich. Jego najpopularniejszym dziełem jest cykl thrillerów, których bohaterem jest superszpieg i konserwator obrazów Gabriel Allon. Charakterystyczne cechy tej serii to skomplikowane intrygi, pełen napięcia rozmach fabularny, wiarygodne osadzenie akcji w świecie politycznym (skonfliktowany Bliski Wschód, Rosja, USA). Do tego galeria zindywidualizowanych bohaterów z niezapomnianym Gabrielem Allonem na czele.

Polecane

pixel