Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-10-12

HC/ Wraz z Empikiem zapraszamy na spotkanie autorskie z Toblym McSmithem

W ramach Targów Książki Empiku odbywających się w dniach 12 – 25 października, będzie miało miejsce spotkanie online z Toblym McSmithem.

McSmith jest autorem bardzo dobrze przyjętej przez młodzież książki „Act Cool”, która ukazała się na polskim rynku w lutym tego roku, oraz docenionej przez krytykę i czytelników w Stanach „Stay Gold”, której premiera w Empiku przypada na 26 października.

Pochodzący z Teksasu McSmith tworzy powieści poruszające problemy LGBT, a ich inspiracją są jego własne doświadczenia życiowe. Będąc osobą transpłciową, wychowaną w konserwatywnym środowisku, pisze, aby uwrażliwić młodych na problemy osób LGBT, a przede wszystkim, by wesprzeć młodzież pragnącą przejść proces tranzycji.

Spotkanie z Toblym McSmithem odbędzie się 17 października o godzinie 16:30, a poprowadzi je książkowy influencer – Okoń w sieci. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebook.com/empikcom i będzie tłumaczone na język migowy.

Na spotkaniu przedstawimy nowinkę technologiczną - robota Rotrics DexArm, za pomocą którego Okoń w sieci otrzyma od autora personalizowaną dedykację. „Wirtualna ręka autora” uatrakcyjni ofertę HarperCollins na tegorocznych Targach Książki w Krakowie. Za jej pomocą czytelnicy będą mogli dostać autografy wybranych autorów HarperCollins i HarperKids bezpośrednio do książki.  

 

„Stay Gold”  Bądź cool. Bądź silny. Bądź sobą.

PONY planuje nie rzucać się w tym roku w oczy. Zmęczony aferą, jaką wywołał w poprzedniej szkole, gdy postanowił ogłosić, że jest osobą transpłciową, ma nadzieję na nowy start w liceum Hillcrest High. Ciężko jednak żyć pełnią życia, gdy na każdym kroku grozi Ci dekonspiracja.

GEORGIA zaczyna rozumieć, że są ważniejsze rzeczy od bycia cheerleaderką. Chce tylko dotrwać w jednym kawałku do końca liceum i właśnie dlatego podjęła decyzję, że w najbliższej przyszłości da sobie spokój z chłopakami. A potem, pierwszego dnia szkoły, nowy chłopak i cheerleaderka wpadają sobie w oko...

Jak Pony ma ukrywać swoją transpłciowość, skoro chce się zbliżyć do dziewczyny takiej jak Georgia? Jak Georgia ma dotrzymać złożonej sobie obietnicy, skoro między nią a Ponym zaiskrzyło?

„Stay Gold” bawi i chwyta za serce, ale przede wszystkim daje nadzieję. To historia o odnajdywaniu miłości i… samego siebie.

Polecane

Act Cool

Act Cool

38,99 zł
Stay Gold

Stay Gold

39,99 zł
pixel