Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-04-22

HK/ Akademia Mądrego Dziecka uczy dzieci dbania o zdrowie zębów

Seria Akademia Mądrego Dziecka rozwija się i rośnie wraz ze swoimi czytelniczkami i czytelnikami. To już nie tylko książeczki dla maluchów, ale również propozycje dla starszych przedszkolaków i dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Książki dla tej grupy wiekowej wyróżnia nieco zmienione, poważniejsze logo. To tytuły, których zadaniem jest dostarczenie dzieci wiedzy w nowoczesny, atrakcyjny sposób zgodny z najnowszymi światowymi trendami w edukacji.

Na księgarskie półki trafiła najnowsza pozycja z cyklu Akademia Mądrego Dziecka - „Między nami ząbkami” wydana przez HarperKids. To napisana przez ekspertów książka z uwielbianymi przez dzieci okienkami i przestrzenną scenką pop-up. Dzieci dowiedzą się z niej, jak dbać o higienę jamy ustnej i zapobiegać próchnicy. Znajdą tu również mnóstwo ciekawostek związanych z zębami. Przyjazna forma książki pomoże też oswoić dziecięcy lęk przed wizytą u stomatologa.

POLSKIE DZIECI CZĘŚCIEJ CHORUJĄ NA PRÓCHNICĘ NIŻ ICH RÓWIEŚNICY Z UNII EUROPEJSKIEJ!

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że stan zdrowia zębów polskich dzieci pozostawia wiele do życzenia. Próchnicę ma 57% trzylatków, 80% pięciolatków i aż 90% dzieci w wieku 7 lat! 35% siedmiolatków ma przynajmniej jedną plombę, a 12% usuniętego z powodu choroby przynajmniej jednego zęba. Dla porównania średnie europejskie to odpowiednio 15% i 9%. Nie ma wątpliwości, że edukacji w zakresie higieny jamy ustnej dziecka potrzebują i najmłodsi i ich rodzice. Książka „Między nami ząbkami” będzie świetną pomocą naukową!

ZABAWNA HISTORIA EDUKACYJNA W ATRAKCYJNEJ FORMIE

„Między nami ząbkami” nie jest kolejną nudną książką o myciu zębów. Już na pierwszej stronie dzieci trafią na huczne przyjęcie. To rodzina Zębickich, mieszkająca w miasteczku zwanym Ząbkowicami wyprawia w świat pierwszego syna Mleczysława. Wszystkich dzieci mają oni dwadzieścioro, a każde z nich ma około centymetra wzrostu. Na kolejnych stronach dzieci mogą zajrzeć do szkoły dla zębów czy do fabryki zębowej, w której drużyny siekaczy, kłów, przedtrzonowców i trzonowców mają swoje zadania do wykonania. W Ząbkowicach przykłada się wielką wagę do czystości, mieszkańcy dzielnie bronią miasteczka przed czającymi się na przedmieściach bakteriami. Nie zabrakło oczywiście wizyty w szpitalu dla zębów. A także… w wesołym miasteczku.

 

OKIENKA I PRZESTRZENNE ELEMENTY – TO, CO DZIECI LUBIĄ NAJBARDZIEJ!

Na każdej stronie dzieci znajdą ukryte klapki a w nich mnóstwo ciekawostek dotyczących zębów. Dowiedzą się między innymi, że wśród zwierząt najwięcej zębów mają ślimaki, pierwszych past do zębów używano już w starożytnym Egipcie i Chinach, a dłubanie w zębach może je zwyczajnie uszkodzić. W okienkach są też pytania skierowane do małych czytelników i czytelniczek – dzięki temu pełnią rolę aktywizującą. Klapki zachęcają dzieci do sięgnięcia po książkę, a dodatkową atrakcją jest rozkładana scenka pop-up na stronie z wesołym miasteczkiem.

 

KSIĄŻKA DOCENIONA PRZEZ EKSPERTÓW I RODZICÓW

Książka spotkała się z ciepłym przyjęciem ekspertów.

Między nami ząbkami” w atrakcyjny dla dzieci sposób wprowadza stomatologiczną wiedzę. – mówi lek. stom. Karolina Janowska-Kroner, autorka bloga Matka Dentystka. – Książka porusza nie tylko zagadnienia dotyczące higieny jamy ustnej czy też zdrowej diety, ale w zrozumiałych dla najmłodszych słowach tłumaczy zagadnienia związane z zębami. Są to w naszym społeczeństwie tematy niestety często spychane na margines, co my stomatolodzy obserwujemy w gabinetach jako plagę próchnicy. Wierzę jednak, że gdy od najmłodszych lat będziemy przybliżać dzieciom prawidłowe zasady dbania o zęby i sumiennie ich przestrzegać, to uda się uratować przed wiertłem tysiące ząbków. Dlatego uważam, że każdy maluch i jego rodzic powinien zapoznać się z tą pozycją.

Książkę doceniła również Emka Kowalska, dziennikarka, mama, autorka bloga obibooki.pl:

Najcenniejsze w tej książce są informacje o tym, jak dbać o zęby, żeby były czyste i zdrowe: jak je szczotkować, zabezpieczać przed próchnicą, co jeść, żeby dostarczać im cennych składników, dlaczego tak ważne jest to, żebyśmy spędzali czas na słońcu. Książka idealnie sprawdzi się przed wizytą u stomatologa. Dzieci obejrzą różne narzędzia dentystyczne, dowiedzą się, jak wygląda usuwanie kamienia nazębnego, borowanie czy lakowanie trzonowców.

Więcej informacji o książkach z serii Akademia Mądrego Dziecka - sprawdź >>


O KSIĄŻCE:

Między nami ząbkami. Akademia Mądrego Dziecka

Zapraszamy do buzi - miasteczka pełnego ząbków. Odwiedzimy rodzinę Ząbkowickich i zobaczymy, jak żegnają pierwszego mleczaka. Zajrzymy do szkoły w Ząbkowicach, gdzie ząbki przygotowują się do swoich ról. Będziemy też w fabryce, gdzie rozdrabniają jedzenie; potowarzyszymy ząbkom podczas kąpieli i wizyty u dentysty; zobaczymy, jak walczą z zarazkami i jak możemy im pomóc, by służyły nam jak najdłużej.         

  • Treść dostosowana do wieku najmłodszych     
  • Trwała i bezpieczna kartonowa oprawa      
  • Piękne ilustracje najwyższej jakości, przywodzące na myśl serię Było sobie życie        
  • Otwierane okienka – nauka i zabawa w jednym  

Między nami ząbkami to napisana przez ekspertów duża kartonowa książka z okienkami i scenką pop-up, która w zabawny sposób oswaja z tematem higieny jamy ustnej. Opatrzona niezwykle szczegółowymi ilustracjami, które przedstawiają scenki i zdarzenia z życia ząbków. To pobudza wyobraźnię, pomaga dzieciom zrozumieć, jak funkcjonują zęby; uświadamia, dlaczego trzeba o nie dbać i podpowiada, jak robić to prawidłowo. Bez nudnego pouczania!

pixel