Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2024-01-04

HK/Co nowego u nas?

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!

Kolejny rok przed nami. Oferta książek na rynku jest bardzo bogata, wierzę jednak, że to właśnie propozycje HarperCollins Polska skradną wszystkie serca czytelnicze – od najmłodszych, poprzez przedszkolne, szkolne, młodzieżowe, aż po te już całkiem dorosłe o wyrobionym guście.

Niezmiennie staramy się rozbudzić miłość do czytania u dzieci, proponując im wartościową rozrywkę, która wspiera poznawanie otaczającego świata, harmonijny rozwój i oswaja z nauką jako przygodą, a nie przykrym obowiązkiem. To wszystko możliwe jest w ramach dziecięcego imprintu HarperKids oraz flagowego cyklu książek Akademia Mądrego Dziecka, które rosną wraz z dziećmi. Sama seria w 2024 roku obchodzi jubileusz 10-lecia. To niezwykle budujące, że przed dekadę zyskaliśmy zaufanie milionów rodziców, a Akademia Mądrego Dziecka jawi się wręcz jako synonim dzieciństwa. Publikacje zawsze są atrakcyjne wizualnie, zawierają elementy sensoryczne, ruchome i trójwymiarowe. Starsi czytelnicy mogą liczyć na interesujące popularnonaukowe propozycje czerpiące z nowoczesnych trendów we współczesnej edukacji. 

Wiosną jak zwykle w wielu domach zagości Basia – w aż trzech nowych książkach. Stworzona przez Zofię Stanecką i brawurowo sportretowana przez Mariannę Oklejak, Basia i tym razem wesprze przedszkolaki i… ich rodziców w tematach bliskich współczesnym dzieciom. Tradycyjnie pojawią się ciekawe nowości w bestsellerowym trzystopniowym programie wspierania czytania Czytam sobie. Bardziej wprawni czytelnicy mogą liczyć na wciągające powieści najlepszych polskich autorek i autorów, które zostały nagrodzone w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom".

Stawiamy na nowoczesne, atrakcyjne publikacje, mające potencjał odciągania od wszechobecnych ekranów, dlatego w naszej ofercie znajdą coś dla siebie również mali miłośnicy i miłośniczki wielu popularnych filmów i seriali animowanych takich jak Bluey, Bing, My Little Pony, Muminki czy Smerfy. Starsze dzieci chętnie sięgają po książki z uniwersum Minecraftnajsłynniejsza gra świata stanowi inspirację zarówno dla ciekawych powieści, jak i książek edukacyjnych. 

Literatura młodzieżowa, Young Adult i New Adult, rośnie w siłę, dlatego postanowiliśmy ją wyodrębnić z naszej oferty pod nowym imprintem HarperYA, w ramach którego zaproponujemy wiele ciekawych tytułów. 

Nasza oferta nie kończy się na książkach dla dzieci. HarperCollins znany jest z międzynarodowych bestsellerów pisarzy anglojęzycznych, przełożonych na język polski przez najlepszych tłumaczy. Do czołówki należą tu Karin Slaughter, autorka mocnych, adaptowanych na mały ekran thrillerów (Netflix), Daniel Silva z cyklem szpiegowskim o Gabrielu Allonie, czy niezrównany Don Winslow i jego proza uliczna. 

Nie zapominamy przy tym o miłośnikach polskich kryminałów – z myślą o nich stale poszerzamy grono rodzimych pisarzy. Kontynuujemy też trzymające w napięciu, popularne serie autorów, którzy mają już u nas wyrobioną markę, takich jak Piotr Górski czy Daria OrliczTradycyjnie w naszej ofercie nie zabraknie romansów, literatury obyczajowej, retellingu ani powieści historycznych. Będą emocje, niespodzianki i mnóstwo dobrej lektury.

Warte odnotowania – po świetnym, przejmującym thrillerze Christiny Dalcher Wyrok premierę będzie miał fenomen na skalę światową wśród thrillerów: tajemnicza Anna O.

Zajrzyjcie do naszego nowego katalogu wydawniczego i poznajcie naszą wiosenną i letnią ofertę!

Zachęcamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o nadchodzących premierach. 

Agnieszka Barańska

Dyrektor Zarządzająca
HarperCollins Polska

pixel