Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-05-05

HK/ HarperKids zaprasza najmłodszych do doliny muminków

77 lat temu świat po raz pierwszy usłyszał o Muminkach. Od tamtej pory sympatyczne, podobne do hipopotamów, trolle zamieszkujące tajemniczą fińską dolinę podbijają serca kolejnych pokoleń dzieci. Książki o Muminkach przetłumaczono na ponad 30 języków, przeniesiono na ekrany kin i deski teatrów. Muminek, Panna Migotka, Mała Mi czy Włóczykij bez wątpienia stali się ważnymi postaciami popkultury.

Nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska ukazują się książki inspirowane twórczością Tove Jansson przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Wśród nich jest stworzona z myślą o czytelniczkach i czytelnikach powyżej trzeciego roku życia seria Opowiadania z Doliny Muminków.

Na półkach księgarni pojawiły się właśnie kolejne cztery tomy tych uwielbianych przez najmłodszych opowieści: Muminek i tajemnica lata, Muminek i nowy przyjaciel, Muminek i Pieśń Oceanu oraz Muminek i urodzinowy guzik.  

POZNAJEMY MUMINKI

Kolekcja książek z krótkimi opowiadaniami to świetny wybór na pierwsze książki wprowadzające dzieci w świat Muminków. W trakcie lektury poznają one najważniejszych mieszkańców Doliny oraz dowiedzą się, jakie zwyczaje ma rodzina trolli i ich sąsiedzi: Muminki zapadają w zimowy sen, Włóczykij odchodzi jesienią po to, żeby powrócić na wiosnę, Mała Mi miewa swoje humorki. Duże kolorowe ilustracje nawiązujące do oryginalnych grafik autorki wprowadzają klimat znany pokoleniom czytelników zauroczonych opowieściami o Muminkach dodając im jednocześnie nowoczesnego, atrakcyjnego dla dzieci sznytu.

 ZA CO KOCHAMY MUMINKI?

W historiach o Muminkach znajdziemy ciepłe rodzinne relacje i plejadę postaci o najróżniejszych cechach charakteru, wśród których każdy mały (i nie tylko!) czytelnik i czytelniczka znajdzie kogoś, z kim może się utożsamić. Bohaterowie książek doświadczają całego wachlarza emocji i dają sobie zgodę na ich okazywanie, co szczególnie ważne dla dzisiejszych rodziców. Tove Jansson wyprzedziła swoją epokę – traktowała młodych odbiorców swojej twórczości poważnie i z szacunkiem, nie godząc się na przemoc wobec słabszych i szanując dziecięcą różnorodność.

KOPALNIA TEMATÓW DO ROZMOWY

Perypetie Muminka i jego bliskich to świetny punkt wyjścia do rozmów z dziećmi na wiele ważnych tematów. W najnowszych książkach z serii, bohater rozwiązuje zagadkę zaginięcia notesu taty, ucząc się przy okazji empatii i otwartości. Musi się też zmierzyć z rozczarowaniem, kiedy wydaje mu się, że wszyscy przyjaciele zapomnieli o jego urodzinach. Panna Migotka z kolei próbuje poradzić sobie z zazdrością o nowego przyjaciela Muminka i lękiem, że przybysz zajmie jej miejsce. Nie zabrakło też opowieści o poszukiwaniu skarbów. Tym razem Muminek podąża śladami Tatusia i wyrusza na poszukiwanie magicznej muszli.

KSIĄŻKI UWIELBIANE PRZEZ DZIECI I RODZICÓW

Emka Kowalska, dziennikarka i mama dwóch przedszkolaków tak pisze o serii na łamach bloga akademiamadregodziecka.pl:

„Muminki to ciekawskie stworzonka. Dużo w nich dziecięcego entuzjazmu, spontaniczności, zamiłowania do zabawy. Ich życie toczy się w rytmie zmieniających się pór roku. Spanie i leniuchowanie lubią tak samo jak przygody i poszukiwanie skarbów. Dbają o siebie nawzajem i są wyrozumiałe. Wszystkie ich oblicza dziecko pozna dzięki książkom z serii Opowiadania z Doliny Muminków..”  

 

O KSIĄŻKACH:    

OPOWIADANIA Z DOLINY MUMINKÓW

Urocze opowieści wprost z Doliny Muminków to zaproszenie do wspólnej lektury dla całej rodziny i punkt wyjścia do wartościowych rozmów z najmłodszymi. Przepiękne, nawiązujące do oryginalnych grafik Tove Jansson ilustracje tworzą niepowtarzalny klimat, w którym rozsmakują także dorośli czytelnicy. W serii dostępne są urzekające opowieści ze świata Muminków – warto zebrać całą kolekcję!

Muminek i tajemnica lata

To było długie i leniwe popołudnie w dniu letniego przesilenia. Cała rodzina Muminków spędzała je, relaksując się na dworze. Beztroska jednak minęła, gdy notes wraz z wiecznym piórem Tatusia Muminka zniknął, a w ogrodzie zrobiło się dziwnie chłodno. Czy Muminkowi i jego przyjaciołom uda się rozwiązać tę tajemnicę?

Muminek i nowy przyjaciel

Ryjku, to najlepszy rodzaj skarbu! Znalazłeś PRZYGODĘ! Muminek i Ryjek znajdują list w butelce i wyruszają na poszukiwanie tajemniczego nowego przyjaciela. Panna Migotka martwi się, że nowy przyjaciel zajmie jej miejsce. Co będzie, jeśli Muminek całkiem o niej zapomni?

Muminek i Pieśń Oceanu

To był idealny dzień na jakąś wspaniałą przygodę. Ale na jaką? Muminek i jego przyjaciele słyszeli o legendzie oceanu – pieśni, którą usłyszeć może tylko ten, kto muszlę znajdzie. Włóczykij zabiera więc Muminka i Pannę Migotkę na Wyspę Hatifnatów, by mogli znaleźć skarb. Niestety przyjaciele muszą wrócić, aby uniknąć burzy! Czy znajdą pieśń oceanu, o której mówią legendy, i wrócą bezpiecznie do domu?

Muminek i urodzinowy guzik

W dniu swoich urodzin Muminek budzi się podekscytowany. Jest pewien, że czeka go jeden z najcudowniejszych dni w roku. Dziś są jego urodziny! Niestety, wygląda na to, że nikt nie będzie z nim świętować. Wszyscy są tak zajęci swoją pracą… do czasu niespodzianki! Czy chcesz zobaczyć, jak świętuje się urodziny w Dolinie Muminków?

pixel