Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-05-20

HK/ Inspirujące projekty dla miłośników Minecrafta

Minecraft cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Wydana w 2011 roku gra sprzedana została w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy, ale jeszcze przed oficjalną premierą zdobyła dużą popularność i wiele nagród. Zdążyła już zostać okrzyknięta grą stulecia! Jej sławy dowodzi też zeszłoroczny rekord, jaki padł w serwisie YouTube – materiały poświęcone Minecraftowi zostały wyświetlone ponad bilion razy! Żadna inna gra komputerowa nie może się pochwalić takim wynikiem.

Gracze i graczki poszukują w serwisie pomysłów na ciekawe budowle, które można tworzyć w świecie z bloków. Jak duże jest na nie zapotrzebowanie, dowodzi popularność internetowych tutoriali, ale również podręczników, firmowanych przez studio Mojang ( twórcę gry), które na polskim rynku ukazują się nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska.

Na półki księgarni trafił właśnie najnowszy z nich. To Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje, w którym młodzi budowniczy znajdą 20 miniprojektów wraz ze szczegółowymi instrukcjami potrzebnymi do ich odtworzenia w świecie gry. To książka idealna na prezent dla wszystkich dzieci zafascynowanych grą stulecia.      

ZASKAKUJĄCE PROJEKTY O RÓŻNYM STOPNIU TRUDNOŚCI

Od posągu jednorożca przez uliczny kram po scenę koncertową. Od rakiety przez kurzą fermę do minecraftowego muzeum. Wśród 20 zróżnicowanych projektów z książki Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę z Minecraftem czy jest już doświadczonym graczem lub graczką. Każda budowla ma określony w pięciostopniowej skali poziom trudności oraz podany szacunkowy czas jej wykonania. Realizując kolejne projekty budowniczowie przyswajają nowe umiejętności, które przydadzą się im w przyszłości. Budowle można dowolnie modyfikować. Budowanie według schematu to też świetna inspiracja do tworzenia własnych projektów.  

CENNE WSKAZÓWKI DLA FANÓW MINECRAFTA

W książce umieszczono również rady, dzięki którym wznoszenie konstrukcji w Świecie Podstawowym będzie sprawniejsze. Jak się przygotować do budowania? Jaki tryb gry wybrać? Jak ułatwić sobie rozmieszczanie bloków zawieszonych w powietrzu? Te cenne podpowiedzi sprawią, że granie będzie jeszcze przyjemniejsze! Na kartach książkiumieszczone są też  informacje na temat bezpiecznego korzystania z internetu.  

Więcej informacji o książkach z serii Minecraft na:


O KSIĄŻCE:

Najlepiej sprzedająca się gra w historii. Choć powstała 12 lat temu, już okrzyknięto ją najważniejszą grą XXI wieku. W 2014 roku badacze z Instytutu Badań Edukacyjnych sprawdzili, co łączy dzieci, które właśnie przy Minecrafcie najchętniej spędzają czas. Uczniowie, którzy we wczesnych latach szkolnych lubią matematykę, prawdopodobnie sięgną też po flagową grę studia Mojang.

Stwierdzono też korelację pomiędzy wyższą niż przeciętna inteligencją i zamiłowaniem do spędzania czasu w świecie zbudowanym z sześcianów. Dla wielu dzieci Minecraft to wstęp do nauki programowania. Rozwija kreatywność, uczy współpracy i nieszablonowego myślenia. Ale nie tylko, książki Minecraft zachęcają do czytania. Fascynujące przygody bohaterów w serii Kroniki Stonesword, wskazówki zebrane w podręcznikach od samych ekspertów ze studia Mojang, zaskakujące budowle w książce Niesamowite bazy przekonają do nauki czytania i zmotywują do połykania kolejnych stron nawet najbardziej opornych czytelników. Wszystkie tytuły są przygotowane we współpracy z producentami gry Minecraft i jako jedyne oficjalne tytuły na rynku mogą pochwalić się rekomendacją MOJANG – produkt oficjalny.

Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje

Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje to podręcznik do gry, z którego można się dowiedzieć, jak opracować, zbudować i modyfikować ponad 20 nowych miniprojektów w Minecrafcie – począwszy od rakiety kosmicznej, poprzez podziemną kolejkę, aż po dżunglowe sanktuarium, latarnię morską czy kuter holowniczy. Książka zawiera szczegółowe instrukcje i diagramy przestrzenne, a każdy projekt ma określony stopień trudności oraz podany szacunkowy czas wykonania, dzięki czemu zawarte tu pomysły będą gratką zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Zdobyta wiedza i umiejętności z łatwością mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia własnych imponujących projektów.  

W serii ukazał się również tom Kompaktowe konstrukcje, z zupełnie innym zestawem fascynujących miniprojektów.

 

                      

                                              

pixel