Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-08-29

HK/Książki Bluey po polsku już dostępne!

Bluey

Z radością przedstawiamy długo oczekiwane polskie książki Bluey! Tych tytułów na półkach księgarni wypatrywały zarówno mali fani i fanki, kultowego już, serialu animowanego, jak i ich rodzice, którzy również pokochali filmowe przygody rodziny antropomorficznych szczeniaków rasy australijski pies pasterski i ich rodziców. W ofercie HarperKids pojawiły się dwie wycięte w kształt piesków tekturowe książeczki zatytułowane Poznaj Bluey i Poznaj Bingo.

Bluey ciekawostki - Skąd się wzięło imię Blue?

Bluey, w polskiej wersji językowej serialu znana również jako Blue, to szczenię rasy, która do tej pory nie była szeroko znana w Polsce. Psa australian cattle dog miał w dzieciństwie autor animacji, Joe Brumm. Z kolei swoje imię główna bohaterka otrzymała na cześć psiaka, mieszkającego w Australii w pierwszej połowie XX wieku, uważanego za najdłużej żyjącego psa w historii. Prawdziwy Bluey żył 29 lat i 160 dni i był psem pasterskim, na co dzień pracował przy wypasie owiec.

Za co kochamy Blue? – fenomen serialu i książek Bluey

Filmowa Bluey i jej młodsza siostrzyczka Bingo są, oczywiście, dziewczynkami. Ich rodzicami są Chilli i Bandit. Pokazywane w serialu perypetie sióstr są zainspirowane obserwacjami autora animacji, który sam ma córki w podobnym wieku. W postaciach piesków-kilkulatków dzieci odnajdują siebie. Bluey i Bingo, podobnie jak córeczki Brumma i tysiące dzieci na całym świecie uwielbiają nieskrępowaną, radosną zabawę. Dlatego serial o przygodach psiej rodziny osiągnął cieszy się tak dużą popularnością. Rodzice małych widzek i widzów chętnie oglądają kolejne odcinki razem ze swoimi pociechami, utożsamiając się z postaciami Chilli i Bandita. Takie zresztą było marzenie autora – stworzyć serial dla dzieci, który sam oglądałby z przyjemnością. Niewymuszony humor, pochylenie się nad emocjami dziecięcych i dorosłych bohaterek i bohaterów Bluey to recepta na światowy sukces. Nic dziwnego, że ten ciepły, zabawny serial zdobył nagrodę Emmy w kategorii produkcji dla dzieci w wieku przedszkolnym!

Książki dla fanek i fanów serialu Bluey nareszcie po polsku!

Książki z bohaterami ulubionych seriali to idealne bajki dla dzieci do czytania zarówno na dobranoc, jak i o każdej innej porze dnia. Chętnie sięgają po nie nawet te maluchy, które na co dzień nie są zainteresowane lekturą. Nasze tekturowe książki Bluey to idealny prezent dla każdego dzieciaka, który polubił przygody piesków na szklanym ekranie. Wycięte w kształt piesków książki dla dzieci Poznaj Bluey i Poznaj Bingo przybliżają postaci głównych bohaterek animacji. Twoje dziecko znajdzie w nich informacje i ciekawostki o obu dziewczynkach. Przeczyta w co lubią się bawić i co sprawia im największą przyjemność. To idealne bajeczki do czytania przed snem, bo na końcu opowieści bohaterki spędzają spokojny, pełen przytulasków wieczór z rodziną. Czy może być coś lepszego? 

książki Bluey

Już niedługo w ofercie HarperKids pojawią się również kolorowanki Bluey i książeczki z zadaniami i naklejkami. Dzięki nim w towarzystwie ukochanych bohaterek Twoje dziecko może się świetnie bawić, ćwicząc jednocześnie cenne umiejętności takie jak poprawny chwyt narzędzia pisarskiego, spostrzegawczość, kreatywność i logiczne myślenie!

W przygotowaniu również książka z opowiadaniami inspirowanymi serialem!

Polecane

pixel