Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-07-04

HK/Książki dla dzieci na wakacje nad morzem

Nasz rodzimy Bałtyk, ale też inne, ciepłe morza to częsty kierunek wakacyjnych wojaży, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Całodniowy pobyt na plaży warto urozmaicić najmłodszym ciekawą lekturą. Oto nasze najlepsze książki do czytania na plaży:

książki o morzu dla dzieci

Pomysły na zabawę na plaży

Budowanie zamków z piasku? Tak! Ale piasek i popularne plażowe zabawki można wykorzystać na wiele innych sposobów! Te znajdziesz w książce z eksperymentami z serii Akademia Mądrego Dziecka. Twoja pociecha sprawdzi jak powstaje krater, nauczy się odmierzać czas, przeczyta, czemu babki i zamki lepiej wychodzą z mokrego, nie suchego piasku i dowie się, jak oddzielić kamyczki i muszelki od piasku bez użycia sitka. Piasek. Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka to idealna wakacyjna lektura!

zabawy z piaskiem

Książki dla dzieci, które pierwszy raz jadą nad morze

Morze robi na dzieciach wielkie wrażenie. Na pewno każdy pamięta moment, kiedy po raz pierwszy stanął na morskim brzegu. Jeśli chcesz przygotować malucha na pobyt nad plaży, sięgnij po książeczki dla najmłodszych z serii Akademia Mądrego Dziecka

Pop-up Na plaży. Zabawa i przygoda to sympatyczna książeczka z elementami 3D, która podpowie Twojemu maluchowi w co można bawić się na plaży.

Z kolei książeczka z niespodzianką Nad morzem. Pierwsze zagadki przygotuje dziecko na podróż pociągiem, pakowanie walizki czy obserwowanie wielkich statków. Rozkładane strony kryją zagadki, a do książki dołączona jest wodna kolorowanka, która umili czas plażowania.

małe dziecko nad morzem

Daj się ponieść wyobraźni i zanurkuj w morskie głębiny

To, co kryje się w głębi morza rozbudza dziecięcą wyobraźnię. Ciekawość malucha zaspokoi książka Ocean z cyklu Niesamowity spacer. Akademia Mądrego Dziecka z ruchomymi elementami i srebrną folią, która będzie się cudownie mienić w promieniach letniego słońca. 

Dla starszych dzieci zainteresowanych podwodnymi tajemnicami przygotowaliśmy pięknie wydaną książkę Historia Naturalna Syren. Oprócz opowieści o bajkowych stworzeniach dzieci znajdą w niej mnóstwo konsultowanych przez eksperta faktów o roślinach i zwierzętach z mórz i oceanów całego świata. Na ilustracjach wzorowanych na dawnych atlasach przyrodniczych odnajdą charakterystyczne muszle i rośliny.

Wakacje nad Bałtykiem? Pora na wizytę w fokarium na Helu!

Na bałtyckich plażach można spotkać foki szare. Kiedy któraś z nich potrzebuje pomocy, trafia do helskiego fokarium. Historię kilku jej mieszkańców i mieszkanek twoje dziecko pozna dzięki książce Figle w fokarium Marcina Sendeckiego z poziomu 1 serii do nauki czytania Czytam sobie. Jej lektura może być inspiracją do wycieczki na Hel!

A jak się zachować, kiedy spotkamy dzikie foki na plaży? Tego dowiecie się z książki Ewy Nowak Miron w pułapce. Pomóż mi przetrwać. Akademia Mądrego Dziecka.

Życzymy udanych wakacji i pasjonujących letnich lektur!

Polecane

pixel