Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-04-11

HK/Książki dla fanów kultowej gry

Dungeons & Dragons

Od pierwszej edycji, wydanej w 1974 roku po dzisiejsze tłumne konwenty fanów, streamingi i możliwość tworzenia nowych, własnych zasad, gra Dungeons & Dragons cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród doświadczonych, jak i początkujących graczy.

Pojawienie się na rynku tej, kultowej gry jest uznawane za początek nowoczesnych gier RPG.

W ostatnich latach Dungeons & Dragons zyskała jeszcze większą popularność za sprawą bijącego rekordy popularności serialu Netflixa Stranger Things. Teraz w kinach pojawił się długo wyczekiwany film Dungeons & Dragons. Złodziejski honor.

Ponad 40 lat pracy nad rozwojem gry, zaowocowało wydaniem pięciu edycji. Nieprzebrana liczba inspirowanych nią powieści, komiksów, gier karcianych i komputerowych (jak choćby bijącą rekordy popularności Minecraft Dungeons). To wszystko nie pozostawia wątpliwości - D&D zawładnęła popkulturą na długie dekady.

O Dungeons & Dragons będzie w najbliższych miesiącach głośno nie tylko za sprawą filmu. Na półki polskich księgarni trafiały właśnie książki Dungeons & Dragons - prawdziwa gratka dla fanów i fanek gry, ale i dla osób, które dopiero odkrywają uniwersum Dungeons & Dragons. Są to: Powieść młodzieżowa Dungeons & Dragons. Złodziejski Honor, inspirowana filmem i zawierająca filmowe zdjęcia oraz Dungeons & Dragons. Księga Gry czyli jedyne wydane po polsku, bogato ilustrowane kompendium wiedzy o świecie D&D. W przygotowaniu jest również kolejna powieść, przeznaczona dla odbiorców w wieku nastoletnim i tak zwanych Young Adult, Dungeons & Dragons. Złodziejski honor. Ścieżka druida, która jest prequelem filmowej opowieści. Jej premiera już maju.

Dungeons & Dragons

Nieważne, czy jesteś już wytrawnym Mistrzem Podziemi, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w grze, Zapomniane Krainy zawsze stoją przed tobą otworem!

Niniejsza książka podsuwa pomysły na fabułę, wskazówki oraz triki, które uatrakcyjnią rozgrywkę, a także prezentuje wywiady z twórcami gry oraz zagadki logiczne jako trening umysłowy przed rzutami na inteligencję. Poznasz tu nowe scenerie kampanii i odkryjesz ponownie te już dobrze znane, odświeżysz wiedzę na temat najpopularniejszych bohaterów z wieloświata D&D i stworzysz własne postacie i zasady.

NIE CZEKAJ! RZUĆ NA INICJATYWĘ I PRZENIEŚ SIĘ W ŚWIAT D&D!

Polecane

pixel