Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2024-04-22

HK/Książki na prezent z okazji Komunii (i nie tylko!)

Szukasz książki na prezent dla dziecka, które w tym roku przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej, ale nie chcesz kupować kolejnej Biblii? Przygotowaliśmy zestawienie książek stworzonych na prezent, które posłużą obdarowanemu dziecku przez dłuższy czas. Mamy też propozycje na upominek dla młodszych dzieci w rodzinie!

Książka na komunię – pamiątka szczególnego dnia

Jeśli szukasz wyjątkowej książki, do której dziecko będzie wracać przez kolejne lata, zwróć uwagę na książki z cyklu Historia Naturalna.

Eleganckie stylizowane na dawne płócienne oprawy okładki z błyszczącymi złotymi i srebrnymi elementami, duży format, piękne, nastrojowe ilustracje, solidna porcja przyrodniczej wiedzy konsultowanej z ekspertami. A to wszystko doprawione szczyptą magii. 

Najnowsza z nich, Historia naturalna stworzeń magicznych to nieznana dotąd księga, której oryginał został odnaleziony z w magazynie Biblioteki Głównej w Atenach. Jej autor, zoolog Dimitros Pagonis, prezes Towarzystwa na rzecz Ochrony Stworzeń Magicznych przesłał ją w 1927 roku pilotce Artemis, którą chciał zwerbować do udziału w tajnej wyprawie, w trakcie której chciał stworzyć katalog magicznych zwierząt z całego świata.

Wzorowana na dawnych atlasach przyrodniczych księga, łączy fikcyjną fabułę z rzetelnymi faktami przyrodniczymi i  W serii ukazały się również Historia naturalna wróżek, Historia naturalna magii oraz Historia naturalna syren. Każdy z tych tytułów będzie pięknym upominkiem!

Klasyka w nowej odsłonie – idealny pomysł na oryginalny prezent

Klasyczne opowieści to zawsze dobry pomysł na prezent. Warto jednak szukać takich tytułów, które odpowiadają na potrzeby współczesnych dzieci. Zwróć uwagą na dwa pięknie wydane zbiory opowiadań: Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko oraz Szekspir to nie dramat!

Pierwsza zbiera 15 inspirujących opowieści z różnych epok, kultur i tradycji. Ich bohaterkami są  się dziewczynki i kobiety mądre, silne, sprytne, wojownicze i niezależne. Na wielu polach dokonują wspaniałych rzeczy: ratują z opresji siebie i innych; zmagają się z przeciwnościami losu; stawiają czoła wrogom, klątwom i uprzedzeniom; obalają stereotypy, przeżywają przygody i spełniają marzenia.  

Druga to starannie wydany zbiór 15 opowiadań według najsłynniejszych utworów Williama Szekspira. Kultowe dramaty przeobrażono w zachwycające opowieści - napisane przystępnym językiem i interesująco zilustrowane klasyczne utwory ożywają z nową siłą. Takie nowoczesne ujęcie pomaga przybliżyć dzisiejszym dzieciom znane i lubiane utwory najsłynniejszego dramaturga, które każdy powinien znać. Dzięki wysmakowanym ilustracjom i eleganckim wydaniom obie to książki to wartościowe pozycje na prezent.

Szukasz książki na prezent? Podążaj za dziecięcymi zainteresowaniami!

Wiele dzieci z okazji Pierwszej Komunii Świętej dostaje w prezencie komputer, tablet lub konsolę. Dla części z nich jest to równoznaczne z wkroczeniem do świata popularnych gier. Inne już od jakiegoś czasu grają w Minecraft czy Roblox. Jedne i drugie będą zachwycone książkami zawierającymi cenne podpowiedzi, pomagające doskonalić umiejętności młodych graczy i graczek.

Minecraft. Kopalnia projektów, nasza kwietniowa nowość, to wielkoformatowe, obszerne wydanie pełne inspiracji dla młodych budowniczych. Na 200 stronach znalazło się miejsce dla ponad 70 zapierających dech w piersiach projektów. Z tą książką dzieci zbudują najsłynniejsze zabytki, cuda natury i słynne wynalazki: wieżę Eiffla, piramidę Cheopsa, Akropol, las deszczowy, wielką rafę koralową czy Międzynarodową Stację Kosmiczną. 

Tym czytelniczkom i czytelnikom, którzy w Minecrafcie wolą nie budować, a eksplorować światy spodoba się z pewnością oficjalny przewodnik Minecraft. Świat mobów. Zebrano w niej informacje na temat wszystkich przyjaznych i wrogich mobów, jakie nieustraszeni odkrywcy i odkrywczynie mogą spotkać przemierzając Świat Podstawowy, Nether i End. To pięknie wydana, pełna przydatnych informacji książka stworzona przez ekspertów studia Mojang, twórców gry.

Jeśli dziecko, które chcesz obdarować interesuje się Robloxem, sprezentuj mu książkę, dzięki której pozna najciekawsze gry z tej bijącej rekordy popularności platformy. Nasze książki Roblox to wyjątkowe przewodniki po nieskończonym świecie możliwości jakie daje ta gra. Książki Roblox. Niezbędnik gracza i Roblox. Przewodnik  skierowane są przede wszystkim do dzieci, a treści w nich zawarte są bezpieczne i przyjazne dla najmłodszych. Będą też jednak dobrym źródłem informacji dla rodziców, którzy chcą od podstaw poznać świat gry, i dla osób, które chciałyby spróbować na platformie swoich sił, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

Książkowe upominki dla malucha i przedszkolaka

Jeśli wybierasz się na komunijne przyjęcie, na którym będą również młodsze dzieci i szukasz oryginalnego upominku, wybierz tekturową książeczkę z puzzlami Arka Noego. Moje pierwsze puzzle. Akademia Mądrego Dziecka, opowiadającą historię Noego. Na każdej rozkładówce  znajduje się duży wyjmowany puzzel. Po wyciągnięciu elementów ze wszystkich stron elementów można połączyć je ze sobą i ułożyć arkę wypełnioną zwierzętami. Książka ma grube tekturowe strony i bezpieczne zaokrąglone rogi. Będzie idealnym prezentem dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

Nieco starsze dzieci będą zachwycone pięknie ilustrowanym wydaniem książki Opowieści Biblijne. To zbiór opowieści ze Starego i Nowego Testamentu w nowoczesnej, opracowanej specjalnie dla młodszych czytelników wersji. W książce znalazły się dobrze znane historie o stworzeniu świata, potopie czy narodzinach Jezusa, jego śmierci i zmartwychwstaniu, jak również te nieco mniej popularne – o starotestamentowych izraelskich królach czy Jonaszu uwięzionym w brzuchu wieloryba. Pięknie przetłumaczone teksty zostały napisane współczesnym, zrozumiałym i przyjaznym dla dzieci językiem. 

Polecane

pixel