Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-04-03

HK/Książki z jajem - idealny prezent od Zajączka!

Okazuje się, że jajo może być wdzięcznym bohaterem książek dla dzieci na każdą okazję. Zbliżające się święta to świetna okazja do zaopatrzenia dziecięcej biblioteczki w książki z jajem w roli głównej.

Jajeczne eksperymenty, mądra opowieść o emocjach czy książki o poszukiwaniu psotnych jaj (nie tylko w wielkanocny poranek). Oto nasze propozycje dla dzieci w różnym wieku:

10 prostych, ale spektakularnych eksperymentów z jajkiem

W książce Jajko. Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka znajdziesz 10 doświadczeń, które bez trudu wykonasz z dzieckiem w domu, na przykład przy okazji szykowania świątecznych potraw. Twoja pociecha dowie się, jak wcisnąć jajko do butelki, sprawdzi, czy w skorupce są dziurki, dowie się, jak ocenić czy jajko jest surowe czy ugotowane i przygotuje domowy majonez na wielkanocny stół.

Wzorowe Jajo nauczy Twoje dziecko, jak zadbać o swój dobrostan

Bohater książki z serii Smaczna banda i emocje to chodzący ideał! Pomaga sąsiadom, ratuje kotka, który utknął na drzewie, jest zawsze miły dla wszystkich. Na dodatek robi, co może, żeby naprawiać szkody wyrządzone przez swoich psotnych towarzyszy z wytłoczki na jajka. Pewnego dnia skorupka Wzorowego Jaja zaczyna pękać od nadmiaru ciśnienia. Bohater postanawia zatroszczyć się o swoje szczęście. Mądra i zabawna opowieść o stawianiu granic, z której wiele uczą się dzieci i dorośli.

W pogodni za uciekającym złotym jajem

Maja na tropie jaja to książka z poziomu 2 serii do nauki czytania Czytam sobie.

W gorący lipcowy dzień na ganku Mai przysiada zmęczona, wygłodzona papuga. Po chwili odpoczynku i obfitym posiłku ptak prosi dziewczynkę o pomoc w odnalezieniu jaja, które nocą prysnęło z gniazda. Rozpoczyna się szalony pościg, który zakończy się na bezludnej wyspie. W dotarciu na nią pomaga bohaterkom wyjątkowa ekipa: Kapitan Pawie Oko, Oficer Skunks, Pies Nawigator i Kura Pokładowa.

Kucyki ruszają jaju na ratunek!

Nie tylko Maja szuka zaginionego jajka. Również bohaterki książeczki z okienkami z serii My Little Pony, zatytułowanej Gdzie jest jajo muszą odnaleźć zgubę. Tym razem zaginęło jajko przyniesione z plaży w Zatoce Grzyw przez Szeryfa Hitcha. Twoje dziecko musi pomóc kucykom odnaleźć zgubę zaglądając pod ukryte w książce klapki. Zabawa z bohaterami ulubionego filmu animowanego, to nie tylko wciągająca lektura, ale również świetne ćwiczenie małej motoryki!

Zabawa w szukanie jajek to WIELKA RZECZ! 

Jeśli Twoje dziecko jest fanem lub fanką króliczka Binga, z pewnością ucieszy się z uroczej, wyciętej w kształt jajka tekturowej książeczki Czekoladowe jajka. Bing i Sula szukają na placu zabaw słodkich jajek ukrytych przez Flopa. Niestety Sula upuszcza swoje jajko, które rozpada się na wiele kawałków. Na szczęście Bing wie, jak poprawić kuzynce humor. Ta krótkie opowiadanie będzie świetnym punktem wyjścia do rozmowy z maluchem na temat trudnej sztuki dzielenia się! 

Polecane

pixel