Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-05-12

HK/Najpiękniejsze książki na Dzień Dziecka

Szukasz wartościowej, pięknie wydanej książki na Dzień Dziecka? W ofercie HarperKids znajdziesz pięknie wydane, zaskakujące, nowoczesne i ponadczasowe tytuły, które wywołają uśmiech na buzi Twojego dziecka! 

Tam gdzie nauka łączy się z magią

Historia naturalna syren to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych książek tego sezonu! Płócienna okładka ze srebrnymi elementami, kryje wnętrze wzorowane na dawnych atlasach przyrodniczych. Nie sposób oderwać się od ślicznych, pełnych szczegółów ilustracji i pasjonującej historii legendarnych stworzeń, dzięki której dzieci poznają nie tylko baśniowy świat syren, ale również wiele konsultowanych z ekspertem faktów dotyczących wodnych ekosystemów. Książka będzie doskonałym uzupełnieniem wyczekiwanej filmowej historii Małej Syrenki, która lada dzień pojawi się na ekranach kin. W tej wyjątkowej serii ukazały się również Historia naturalna wróżek i Historia naturalna magii, którymi zachwycają się nimi dzieci i dorośli, dlatego książki z tego cyklu mogą być prezentem dla osób w każdym wieku!

Zaproś dziecko do świata dźwięków

Tekturowe książeczki z serii Zabawy z dźwiękiem: Ciszej!, Przyjęcie u piratów, Pospiesz się leniwcu i Rakieta startuje to idealny pomysł na efektowny prezent! Maluchy znajdą w nich otwory z przyciskami, uruchamiającymi dźwięki pasujące do kolejnych stron opowieści, takich jak szum fal, śmiech dzieci, odgłos startującej rakiety kosmicznej czy skrzek papugi. Odnajdowanie odpowiednich przycisków to świetne ćwiczenie dla małych rączek. Powtarzając wyrazy dźwiękonaśladowcze dziecko ćwiczy aparat mowy. Urocze ilustracje mają przyjemne dla oka nasycone, ale nie męczące kolory.

Sensoryczne książeczki dla maluchów z filcowymi elementami

W kartonowych książeczkach Zabawa w chowanego. Akademia Mądrego Dziecka Twoje dziecko znajdzie wycięte w różne kształty filcowe klapki, pod którymi dzieci ukrywają się bohaterowie. Gdzie się schował samochód?, Gdzie się schował kotek?, Gdzie się schował jednorożec? i Gdzie się schował kurczaczek? – to muszą odkryć mali czytelnicy i czytelniczki. Na końcu każdej książki, pod ostatnią klapką znajduje się lusterko, w którym maluch znajduje samego siebie. Dotykanie różnych faktur wpływa na rozwój sensoryczny, zabawa w chowanego z lubionymi zwierzątkami, pojazdami czy magicznymi stworzeniami pozwala wesoło spędzić czas.

Edukacyjna zabawa z Minecraftem, ale… bez ekranu

Jeśli Twoje dziecko uwielbia grać w Minecraft, a ty szukasz sposobu na odciągnięcie go od ekranu, sprezentuj mu książkę Minecraft. Jak to narysować. Oficjalny przewodnik studia Mojang, twórców gry, z którego Twoja pociecha dowie się, jak krok po kroku narysować jak narysować ulubione moby, postaci graczy, rośliny i budowle. Są tu między innymi instrukcje rysowania: creepera, delfina, pszczoły, kałamarnicy, , kota, konia, strażnika, shulkera,  zombie, przywoływacza, piglina i wielu innych! Przy szkicowania świata ukochanej gry Twoje dziecko dowie się czym są figury 2D i 3D, czym jest perspektywa, światłocień oraz jak rysować postaci w ruchu, rozwinie wyobraźnię przestrzenną

Polecane

pixel