Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-03-08

HK/Nauka angielskiego z Minecraftem

Minecraft to gra, w którą dzieci w wieku wczesnoszkolnym i młodsze nastolatki grają zdecydowanie najchętniej. Od ponad dekady cieszy się niesłabnącą popularnością. Eksplorować nieskończony świat zbudowany z bloków uwielbiają zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Gra pełni rolę więziotwórczą, jest czymś, co łączy młode pokolenie. Dzięki Minecraftowi wspólny język znajdują dzieci z różnych stron świata, a ich rodzice i nauczyciele szybko zauważyli edukacyjny potencjał gry. Nie brak kursów programowania w świecie Minecrafta, inspirowanych grą półkolonii, czy książek – zarówno tych, które pomagają młodym fanom i fankom gry stulecia stać się lepszymi graczami i graczkami, jak i tych, które ich wielką miłość do gry wykorzystują jako pretekst do nauki różnych dziedzin.

W zeszłym roku wydaliśmy dwie bestsellerowe serie, wspierające edukację dzieci w wieku wczesnoszkolnym i młodszych nastolatków. Mowa o cyklu zeszytów z zadaniami Minecraft. Matematyka. Megazadania, w atrakcyjny sposób uzupełniającym polską podstawę programową i książkach z krótkimi opowiadaniami Tryb czytania przeznaczonych dla dzieci, które zaczynają czytać samodzielnie. Właśnie dołączają do nich wyjątkowe książki z zadaniami Minecraft. Język angielski. Megazadania. Na półki księgarni trafiły 3 zeszyty przeznaczone dla dzieci w wieku 7+, 8+ i 9+ lat. Te książki to oficjalne wydania Mojang, twórców gry. 

Oczywiście mamy świadomość tego, iż poziom nauczania języka angielskiego w poszczególnych klasach różni się w polskich szkołach w zależności od profilu szkoły, czy nawet klasy, a część dzieci uczęszcza na zajęcia dodatkowe. Dlatego rekomendujemy każdorazowo dostosować wybór zeszytu odpowiedniego do aktualnych umiejętności językowych dziecka, a oznaczoną na okładce grupę wiekową traktować umownie. Zeszytowi oznaczonemu 9+ można na przykład przypisać poziom B1.

Wciągająca przygoda z angielskim dla młodych graczy i graczek

Zapraszamy na ekscytującą wyprawę z językiem angielskim i Minecraftem w roli głównej! Wyrusz na serię przygód w niesamowitym świecie Minecrafta, doskonaląc po drodze swoje umiejętności językowe. Ten zeszyt ćwiczeń to idealne uzupełnienie i urozmaicenie programu nauczania języka angielskiego w szkole. Zabierze cię w fascynujące krainy, gdzie razem z bohaterami będziesz realizować projekty budowlane i udasz się na poszukiwanie skarbów… jednocześnie pamiętając, by trzymać się z dala od nieznośnych mobów!

Wypełniając kolejne misje, dzieci będą ćwiczyć umiejętności językowe i zwiększają pewność siebie. Książki mogą być świetnym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego. Różnorodne zadania: krzyżówki, wykreślanki, zdania do uzupełnienia, pisanie po śladzie, opisywanie ilustracji rozwijają kompetencje językowe dzieci w obszarach takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi. 

Z książką Minecraft. Język angielski. Megazadania. 7+ dziecko poznaje między innymi długie dźwięki w języku angielskim, dni tygodnia, odkrywa liczbę pojedynczą i mnogą, buduje przeciwieństwa za pomocą cząstki -un, porównuje (stopień równy, wyższy i najwyższy), uczy się poprawnego szyku zdania, stosowania wielkiej litery i stawiania właściwych znaków interpunkcyjnych na końcu zdania oznajmującego, pytającego i rozkazującego, łączy wyrazy i zdania za pomocą spójnika and.

Rozwiązując zadania z zeszytu Minecraft. Język angielski. Megazadania. 8+ uczy się dzielić słowa na sylaby, poznaje przyrostki -ly, -ful i -ment, podstawowe zasady używania przecinków, doskonali zasady budowania zdań oznajmujących, pytających i rozkazujących, dowiaduje się, czym jest apostrof w języku angielskim, a także czym jest czasownik i jak stosować czas teraźniejszy prosty (Present Simple). Poznaje spójniki butbecauseor oraz dowiaduje się, czym jest przymiotnik.

Z kolei w książce Minecraft. Język angielski. Megazadania. 9+ są zadania, z którymi można ćwiczyć budowanie przysłówków poprzez dodanie -ly do przymiotnika. Dziecko poznaje przykłady dźwięków wymawianych jednakowo, lecz zapisywanych inaczej, doskonali wymowę długich samogłosek, uczy się stosować formy skrócone (do not – don’t), poznaje homofony, rozbudowuje swój zasób spójników, przyimków, przysłówków ,dowiaduje się, czym są zaimki osobowe, doskonali znajomość czasu Present Simple. 

Atrakcyjny system motywacyjny, zrozumiałe polecenia i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy

Biorąc udział w każdej kolejnej przygodzie – zadaniu dziecko może zdobyć określoną liczbę punktów – szmaragdów, które na ostatniej stronie „wymienia” na wybrane przez siebie przedmioty. Trudniejsze zadania są oznaczone ikoną ♥. 

Wstęp do każdego rozdziału napisany jest w języku polskim. Dodatkowo w ramkach znajdują się tłumaczenia wszystkich angielskich poleceń. Na końcu książki dzieci znajdą odpowiedzi do wszystkich zadań. Polska wersja powstała z udziałem doświadczonego nauczyciela języka angielskiego i metodyka nauczania wczesnoszkolnego. 

Z myślą o nauczycielach powstały karty pracy i scenariusz oparty o książki, które pomogą w poprowadzeniu lekcji inspirowanej Minecraftem.

W przygotowaniu są kolejne, bardziej zaawansowane tytuły - dla dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków. Mają się pojawić w księgarniach już w sierpniu.

Polecane

pixel