Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-05-05

HK/Piękne książki na prezent z okazji Komunii i nie tylko

Szukasz książki dla dziecka, które w tym roku przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej, a nie chcesz kupować kolejnej Biblii? W tym zestawieniu znajdziesz pięknie wydane, efektowne książki stworzone na prezent! Mamy też propozycję dla młodszego rodzeństwa!

Książka to piękny upominek, który będzie idealnym dodatkiem do prezentu i pamiątką tego szczególnego dnia.

Historia naturalna syren – porcja wiedzy ze szczyptą magii

Eleganckie stylizowane na dawne płócienne oprawy okładki z błyszczącymi złotymi i srebrnymi elementami, duży format, piękne, nastrojowe ilustracje, solidna porcja przyrodniczej wiedzy doprawiona szczyptą magii. Takie są książki z cyklu Historia Naturalna.

Najnowsza z nich, Historia naturalna syren to nieznany dotąd, odnaleziony z w archiwach Brytyjskiego Towarzystwa Nauk Przyrodniczych dziennik dziewiętnastowiecznej badaczki morskich głębin Darcy Delamare, która w 1872, przebrana za mężczyznę, wyruszyła w rejs dookoła świata. W trakcie trzyletniego rejsu odkryła tajemnicze stworzenia, których istnienie do tej pory uważano za legendę…

Wzorowana na dawnych atlasach przyrodniczych księga, łączy fikcyjną fabułę z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, skonsultowanymi przez eksperta. W serii ukazały się również Historia naturalna wróżek i Historia naturalna magii. Każdy z tych tytułów będzie pięknym upominkiem!

  

Blokopedia – lektura obowiązkowa dla fana i fanki Minecrafta

330 stron wiedzy, którą powinien posiąść każdy gracz i graczka. Ponad 600 szczegółowo opisanych bloków, kilkaset ilustracji i cenne wskazówki dla budowniczych, zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy i graczek. Piękne wielkoformatowe wydanie w srebrzonej okładce to idealny wybór na prezent, który będzie służył dziecku przez długi czas. Ta książka to oficjalne wydanie strudia Mojang – twórców gry.

 

Wynalazki roślin – fascynująca książka dla dzieci zainteresowanych przyrodą

Pełna ciekawostek, brawurowo zilustrowana przez Gosię Herbę książka Clive’a Gifforda, to kompendium wiedzy na temat tego, jak rośliny inspirują inżynierów i naukowców. Bluszcz, winorośl czy pachnący groszek pomagają ludziom budować wiszące mosty. Dzięki pomelo jesteśmy chronieni przed poważnymi urazami. Wierzba płacząca pozwala nam skutecznie walczyć z bólem. Jakie jeszcze odkrycia i wynalazki zawdzięczamy roślinom?

 

Upominek dla malucha

Jeśli wybierasz się na komunijne przyjęcie, na którym będą również młodsze dzieci i szukasz oryginalnego upominku, wybierz tekturową książeczkę z puzzlami „Arka Noego. Moje pierwsze puzzle. Akademia Mądrego Dziecka”, opowiadającą historię Noego. Na każdej rozkładówce  znajduje się duży wyjmowany puzzel.

AMD Arka Noego

Po wyciągnięciu elementów ze wszystkich stron elementów można połączyć je ze sobą i ułożyć arkę wypełnioną zwierzętami. Książka ma grube tekturowe strony i bezpieczne zaokrąglone rogi. Będzie idealnym prezentem dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

Polecane

pixel