Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-05-10

HK/ Pięknie Się Różnimy w Akademii Mądrego Dziecka

Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć to zbiór interesujących pozycji skierowanych do przedszkolaków. Przemyśla­ny program dla młodszych czytelników, które wyrosły z kartonowych książek, ale nie wyrosły z chęci zdobywania wiedzy. Stworzone przy udziale ekspertów, cieszą się sympatią dzieci i dużym zaufaniem rodziców.

Wydana nakładem HarperKids do księgarń trafiła właśnie kolejna nowość z podserii Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć: „Pięknie się różnimy”. Na świecie nie ma dwóch takich samych osób i o tym jest ta książka, o celebracji różnorodności w ramach jednej społeczności, na przykładzie niezwykłej szkoły.  

Książka „Pięknie się różnimy” zaprasza do niezwykłej szkoły! Czytelnicy i czytelniczki mogą poznać jej uczniów i przekonać się, że nie ma dwojga takich samych dzieci -  każdy jest wyjątkowy! Inaczej wyglądamy, mamy różne upodobania, zdolności i charaktery. Jedni są mniej sprawni, inni wolniej się uczą, jeszcze inni pochodzą z odległych stron, ubierają się inaczej lub mówią z akcentem.

„Pięknie się różnimy” to kolejna propozycja twórców bestselerowej książki  „Tu jest nasz dom”. W poprzedniej autorzy pokazywali, jak żyją ludzie  z różnych stron świata, oswajając czytelników z różnymi kulturami i modelami życia. Tym razem celebrują różnice w ramach jednej społeczności, na przykładzie jednej szkoły. Prezentują różne płcie, modele rodzin, kultury i wierzenia. Uświadamiają, że świat jest wspaniale urozmaicony właśnie dzięki temu, że pięknie się różnimy, choć mamy ze sobą wiele wspólnego - odczuwamy podobne emocje i często  lubimy te same rzeczy.

Książka „Pięknie się różnimy” uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”. Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką.

„Pięknie się różnimy” niesie ze sobą też ważne przesłanie: nie zawsze się ze sobą dogadujemy, a odmienne zdania są nieuniknione, gdy przebywa się blisko innych osób. Ważne, by się szanować, traktować innych z życzliwością, a różnice wykorzystać do tego, by nauczyć się czegoś od siebie nawzajem.  

*** Obserwując ogromne zainteresowanie serią Akademia Mądrego Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, a przede wszystkim chcąc spełnić potrzeby dzieci, które wychowały się na książeczkach z serii, powstał w jej ramach cykl przeznaczony dla starszych czytelników i czytelniczek. Dedykowany dzieciom, które chcą wiedzieć więcej i chcą kontynuować przygodę z serią Akademia Mądrego Dziecka. Tak jak, w tytułach dedykowanych młodszym, tutaj również będą publikowane różne podcykle, np. Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwać i inne.    

Więcej informacji o książkach z serii Akademia Mądrego Dziecka - sprawdź >>

pixel