Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-09-17

HK/ Wycieczka po mózgu z nową serią „Chcę wiedzieć więcej!”

 

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym to wymagający odbiorcy i odbiorczynie książek. Zazwyczaj mają już sprecyzowane zainteresowania i dużą wiedzę z dziedzin, którymi są zafascynowane. Charakteryzuje je głód wiedzy, którą najchętniej zaspokajają sięgając po nowe technologie i nowoczesne publikacje. Z myślą o nich powstał cykl Chcę wiedzieć więcej! Akademia Mądrego Dziecka.

Pierwszymi książkami z serii są Wycieczka po mózgu i Co robimy, gdy śpimy - komiksy naukowe autorstwa uznanego włoskiego neurobiologa. Matteo Farinelli, absolwent University College w Londynie łączy rolę popularyzatora nauki z pasją do rysowania.

 

KSIĄŻKI DLA MÓZGU DLA DZIECI

Wraz z neuronem o imieniu Tymek mali czytelnicy i czytelniczki mogą się wybrać w fascynującą podróż w głąb mózgu. Sam Tymek jest jeszcze dość młodą komórką i chce sprawdzić, jak działa ten organ. Ma mu to ułatwić podjęcie trudnej decyzji o tym, kim zostanie w przyszłości. Podążając śladami głównego bohatera dzieci dowiadują się, co mają w głowie: jak wygląda ich mózg, z jakich obszarów się składa, czym jest pamięć, jak działają zmysły i po co nam wyobraźnia. Książka Co robimy, gdy śpimy jest kontynuacja przygód Tymka. Gdy dzień się kończy, neuron rozpoczyna wędrówkę po uśpionym mózgu. Dowiaduje się, gdzie są zapisywane wspomnienia, skąd się biorą koszmary. A co najważniejsze, dlaczego sen jest tak ważny dla naszego zdrowia i dlaczego dzieci powinny spać dłużej niż dorośli.

JAK WYJAŚNIĆ DZIECKU, JAK DZIAŁA MÓZG?

Komiksowe scenki z wnętrza mózgu i sympatyczne postaci neuronów mogą, zwłaszcza dorosłym, przywodzić na myśl popularny serial animowany Było sobie życie. Opowieściom z krainy mózgu nie brak humoru. To pozycje czerpiące z silnego trendu we współczesnej edukacji, jakim jest edutainment, łączący naukę z rozrywką. W niecodzienny, zaskakujący sposób poszerzają zdobytą już przez dzieci wiedzę.

 

Polecane

pixel