Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-10-26

HK/ Zabierz dziecko w książkową podróż do świata muzyki

Wyjątkowe muzyczne książki dla dzieci to idealne propozycje na efektowny prezent!

 

Liczne badania naukowe dowodzą, że słuchanie muzyki wpływa pozytywnie na rozwój dziecka w wielu obszarach – od stymulacji kory mózgowej i neuronów lustrzanych, przez poprawę pamięci, wspieranie umiejętności radzenia sobie z emocjami, po wpływ na umiejętności potrzebne do opanowania czytania! Warto więc otaczać dzieci muzyką od najmłodszych lat! Kołyszemy do snu i Poznajemy balet z serii Opowieść muzyczna to pięknie wydane, dźwiękowe opowieści, dzięki którym dzieci poznają dzieła największych kompozytorów muzyki klasycznej.

Książka o tym, jak śpią zwierzęta

Książki o zwierzętach to jedne z najchętniej wybieranych przez dzieci tytułów. Kołyszemy do snu to książka opowiadająca o wieczornych zwyczajach wydr, delfinów, owiec, kotów, żyraf czy surykatek. Gdzie śpią? Jak zapewniają bezpieczeństwo młodym? Jak długo trwa ich drzemka? Każdej bogato ilustrowanej, pełnej przyrodniczych faktów i ciekawostek opowieści towarzyszy fragment melodii znanego, klasycznego utworu. Wystarczy że dziecko dotknie paluszkiem odpowiedniej ikonki na stronie, żeby usłyszeć dźwięki muzyki nagranej przez orkiestry na prawdziwych instrumentach. Szympansy zasypiają przy koncercie Mozarta, żyrafy przy nutach Czajkowskiego. Każdej melodii towarzyszy krótka notka opowiadająca historię powstania utworu. Fragmenty zostały dobrane tak, by wyciszać dziecko przed snem. Na końcu książki dzieci i rodzice znajdą opis dziesięciostopniowego wieczornego rytuału, który pomoże przygotować się do snu.

Książka dla dzieci o balecie

Choć wiele dzieci interesuje się baletem, na rynku można znaleźć niewiele książek dla najmłodszych poświęconych tej tematyce. Poznajemy Balet wypełnia te niszę. Dekoracje już ustawione, orkiestra zajęła miejsca, a tancerze czekają za kulisami. Światła przygasają… Za chwilę zaczynamy. Czeka na ciebie dziesięć najbardziej widowiskowych przedstawień baletowych, do których muzykę skomponowali najwybitniejsi kompozytorzy.”   Czajkowski, Mendelssohn, Vivaldi. Jezioro łabędzie, Sen nocy letniej, Dziadek do orzechów. Na każdej rozkładówce czytelniczki i czytelnicy znajdą krótki opis fabuły każdego przedstawienia, opowieść o powstaniu danego baletu i mnóstwo ciekawostek. Po naciśnięciu ikonki oznaczonej nutką usłyszą fragmenty melodii. Pełne szczegółów ilustracje są inspirowane baletowymi scenografiami. Na końcu książki dzieci znajdą informacje o charakterystycznych instrumentach, które mogą usłyszeć w oryginalnych nagraniach baletowych melodii.

Efektowne, bezpieczne książki idealne na prezent

Książki dźwiękowe kojarzą się najczęściej z tekturowymi książeczkami dla maluchów. Tymczasem Opowieści muzyczne to wyjątkowe tytuły dla nieco starszych, wymagających odbiorczyń i odbiorców. Strony są tutaj miękkie, co odróżnia je od książek dla najmłodszych dzieci. Dostarczają czytelnikom i czytelniczkom solidnej porcji wiedzy i rozrywki. Duży format książek i przyciągające wzrok okładki w połączeniu z efektownymi ilustracjami czynią z nich idealne książki na prezent. Do każdej książki dołączona jest bateria zabezpieczona w taki sposób, żeby dziecko nie mogło samo jej wyjąć.

Więcej dźwiękowych książek od HarperKids

W ofercie wydawnictwa znajdują się również inne miękkostronicowe dźwiękowe książki dla dzieci. Mowa o serii Bajki dźwiękowe. Połączenie klasycznych baśni w nowych odsłonach oraz melodii i dźwięków nagranych na prawdziwych instrumentach z udziałem aktorów zmienia książki w interaktywne słuchowiska. Bajki dźwiękowe zostały zilustrowane przez znanych na całym świecie współczesnych rysowników. W cyklu ukazały się: czerwony Kapturek, Kot w butach, Aladyn, Trzy małe świnki i Księga dżungli. Teraz dołączyła do nich nowa opowieść – Mały smok i emocji tłok. To historia, która pokazuje dzieciom, że nie warto tłumić w sobie uczuć i podpowiada, jak zaakceptować te, które mogą być dla nich trudne.

Polecane

pixel