Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2024-06-19

HK/Zgłoś swoją 1 klasę do programu „Czytam sobie z radością"!

Ratownicy Czytelnictwa, HarperKids oraz Nowa Era zapraszają od września do udziału w nowym ogólnopolskim programie Czytam sobie z radością.

Czytam sobie z radością to program skierowany do nauczycieli klas pierwszych promujący czytanie z przyjemnością oraz zachęcający do tworzenia biblioteczek szkolnych w klasach pierwszych.

Program został zainspirowany twierdzeniem, że łatwość sięgania po książkę wpływa na zachowania czytelnicze. Stała obecność lektur w wielu miejscach przestrzeni szkolnej – „na wyciągnięcie ręki” – sprawia, że widok kącika z książkami od początku edukacji szkolnej staje się dla dziecka czymś naturalnym i bliskim oraz wzbudza pozytywne emocje.

1000 pierwszych klas, które jako pierwsze zgłoszą się do programu otrzymają pakiet książek z serii Czytam sobie dla całej klasy i zestaw gadżetów do przeprowadzenia aktywności czytelniczych.

Zadaniem uczestników programu będzie zorganizowanie biblioteczki, która będzie żyła w przestrzeni klasowej i szkolnej oraz/lub strefy czytania, która w kreatywny sposób zrealizuje hasło, że czytanie jest przygodą i radością. Najciekawsze pomysły zostaną docenione oraz nagrodzone!

Więcej o rekrutacji do programu będzie można przeczytać już w drugiej połowie sierpnia na naszych stronach internetowych i kanałach w mediach społecznościowych!

pixel