Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2024-01-25

HC/Gdy Beckett spotyka Monty Pythona

To coś w śniegu

Absurdy korporacyjno-monotonnej pracy, obsesja zwierzchnictwa, mechanizmy powstawania teorii spiskowych… Przygotuj się na dawkę bezlitosnej groteski w stylu Monty Pythona.

W trzeciej dekadzie stycznia wydajemy „To coś w śniegu”,  powieść będącą skrzyżowaniem zjadliwej satyry z thrillerem psychologicznym. 

Sean Adams pokazuje małą grupkę ludzi wysłanych do wielkiego, opustoszałego znienacka centrum badawczego w odległej Arktyce. Mają dbać o budynek i wyposażenie, jednak ich otrzymywane raz na tydzień zadania są groteskowe. Sprawdzają przez tydzień skrzypienie wszystkich drzwi albo stabilność krzeseł i przygotowują szczegółowy raport. Do tych odmóżdżających czynności podchodzą ze śmiertelną powagą, wręcz poczuciem misji.

Pewnego dnia na zewnątrz pojawia się coś nowego. Coś tajemniczego, nieokreślonego, coś czego tam nie było i nie ma prawa być. 

Jeżeli lubisz zjadliwą satyrę na etos korporacyjnej pracy, atmosferę absurdu, portrety psychologiczne coraz bardziej dziwacznych postaci, to zapraszamy do lektury.

Polecane

pixel