Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2024-06-12

HC/Książki na wakacje – 10 tytułów idealnych do czytania latem!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a to znaczy, że wyciągamy z szuflad kostiumy kąpielowe, kupujemy kremy z filtrem oraz robimy listy książek, które przeczytamy na plaży, hamaku na skraju lasu czy tarasie z widokiem na góry. W wakacje dorośli mają więcej czasu na czytanie a dzieci i młodzież w końcu mogą czytać to co chcą, nie czując na karku oddechu szkolnej lektury.

Oto 10 naszych książek, które trzeba przeczytać tego lata!

Książki dla dzieci na wakacje

Draka na Antypodach to powieść Katarzyny Ryrych, której akcja dzieje się latem w sennym Miasteczku, w którym na pierwszy rzut oka nic się nie dzieje. Okazuje się jednak, że to lato obfitować będzie w wiele zaskakujących wydarzeń. Draka, Kostek, Art i Policjanna, którzy właśnie stają się nastolatkami, mają do przeprowadzenia ważne śledztwo…

Formuła Elli Agnieszki Rautman-Szczepańskiej to powieść fantasy o zwykłej dziewczynce, wokół której dzieją się niezwykłe rzeczy. Próbując odkryć swoje korzenie i zrozumieć samą siebie, Ella trafia do świata równoległego, poznaje elfy, centaury i smoki…

Czytam, bo lubię jako lektura na wakacje

Wakacje to idealny czas na to, by przeczytać dziesięć wydanych do tej pory tomów światowego bestsellera, czyli Serii Niefortunnych Zdarzeń. Pełna czarnego humoru historia rodzeństwa Baudelaire, które wiecznie wpada w opresję i toczy bój z chciwym Krewnym, Hrabią Olafem. Już jesienią na rynku pojawią się kolejne tomy tej brawurowej opowieści, będzie więc można kontynuować lekturę również po wakacjach!

Seria Niefortunnych Zdarzeń jako lektura na wakacje

Jeśli Twoje dziecko najchętniej spędza czas przed ekranem, podsuń mu książkę Minecraft. Kopalnia projektów. To idealna wakacyjna lektura dla fanek i fanów najsłynniejszej gry świata w każdym wieku. Dzięki niej gracze i graczki zbudują z bloków Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, Wielki Mur Chiński czy bazar w Stambule. To świetny pomysł na podróże bez wychodzenia z domu!

Z kolei Domowa Pyra z serii Smaczna Banda i emocje przypomni wszystkim miłośni(cz)kom ekranów, że warto czasem odłączyć się od sieci i wyjść na świeże powietrze choćby po to, by rozkoszować się pięknem otaczającego nas świata. Trudno wyobrazić sobie na to lepszy moment niż lato, prawda?

Mali podróżnicy i podróżniczki zaczynający samodzielnie czytać z pewnością z zaciekawieniem poznają trasę słynnego lizbońskiego Tramwaju numer 28. Najnowsza książka Rafała Witka z poziomu 1 serii Czytam sobie to idealna wakacyjna lektura dla początkujących!

W trakcie podróży poznajemy osoby z różnych zakątków świata i ich zwyczaje. Próbujemy nowych potraw, ćwiczymy proste zwroty w obcych językach i, co najważniejsze, uczymy się otwartości i wrażliwości. Książka Dzieci Świata takie jak Ty z cyklu Chcę wiedzieć więcej! Akademia Mądrego Dziecka opowiada między innymi o tym, co jedzą na śniadanie dzieci w miejscach, które planujecie odwiedzić, jakie mają zwierzątka domowe, czym lubią się bawić, a nawet jak ich rodzice leczą dziecięce choroby!

Powieści YA na wakacje

Rodzinny zjazd w słonecznym Meksyku. Impreza zaręczynowa. Ekskluzywny resort. Czy coś może pójść nie tak? Wszystko! Wystarczy powiedzieć, że na wakacje wyjeżdża jedenastu członków klanu Mayweatherów, a do domu wraca jedynie dziesięciu… The Reunion to trzymający w napięciu thriller YA. W tej historii podejrzanym jest każdy!

Lektury Harper Young Adult na wakacje

A może szukasz komfortowej powieści YA idealnej na lato? Sięgnij po The Songs You’ve Never Heard. Dla Meg wakacyjna praca w kawiarni w Brighton ma być odskocznią o życia w blasku fleszy. Nie spodziewa się, że może stać się początkiem wielkiej kariery – tym razem na własnych warunkach. Czytając tę książkę możesz słuchać piosenek z playlisty nagranej specjalnie do tej historii!

Poznaj najlepszy thriller tego roku!

Anna Ogilvy nie otworzyła oczu od czterech lat. Od czasu nocy na Farmie, kiedy znaleziono ją pogrążoną w głębokim śnie, w zakrwawionym ubraniu i z nożem kuchennym w dłoni, tuż obok ciał jej dwojga najserdeczniejszych przyjaciół. Popełniła zbrodnię stulecia, lecz nikt nie jest w stanie wybudzić jej z sennego koszmaru. 

Anna O.

Dla doktora Benedicta Prince'a, psychologa sądowego pracującego w klinice snu przy londyńskiej Harley Street, przebudzenie Anny O to sprawa, która może zadecydować o jego karierze… Anna O to historia która zachwyciła czytelników i czytelniczki na całym świecie. Powstaje już serial na podstawie tej brawurowej historii!

Polecane

pixel