Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-03-21

HC/ Nowa powieść z kręgu brytyjskich royalsów

 

Guwernantka

W miesiącu Święta Kobiet przedstawiamy dwie nowe biografie fabularyzowane poświęcone wyjątkowym kobietom.

Pierwsza z nich, „Królewska guwernantka”, to książka o Marion Crawford, pozostającej w cieniu wychowawczyni przyszłej królowej Elżbiety II i jej siostry, księżniczki Małgorzaty.

Z tej fascynującej lektury dowiesz się, jak postępowa młoda nauczycielka trafiła na ultrakonserwatywny dwór, weszła do najściślejszego kręgu otaczającego rodzinę królewską i została wychowawczynią następczyń tronu.
Co ciekawe, Crawfie wymogła na strażnikach dworskiej etykiety spełnienie pewnych warunków, sama wiele poświęciła dla pracy i dla swoich podopiecznych. Jej silna osobowość i poglądy wpłynęły na młodą Elżbietę. Zatem jaki błąd sprawił, że po latach rodzina Windsorów na zawsze odwróciła się od Marion?
Przekonaj się, jak wyglądało z bliska codzienne życie brytyjskiej rodziny królewskiej. Jak jej członkowie radzili sobie z uczuciami, kryzysami, abdykacją Edwarda VIII, wojną..

Jeżeli interesujesz się życiem najwyższych sfer, dynastią Windsorów, jeżeli lubisz serial Netflixa „The Crown”, to wzruszająca historia Marion Crawford jest dla Ciebie.

A już w czerwcu opublikujemy drugą powieść Wendy Holden z kręgu brytyjskich „royalsów”. Tym razem bohaterką będzie Wallis Simpson, Amerykanka, dla której, w atmosferze skandalu, abdykował król Edward („Wallis Simpson. Księżna”).

Polecane

pixel