Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-07-14

HC/ Sisi Cesarzowa mimo woli

Piękna i niepokorna, bulwersowała, w wielu kwestiach wyprzedzała swoje czasy. Fascynująca opowieść o Sisi – księżniczce bawarskiej, królowej Węgier i cesarzowej Austrii, której wyjątkowa uroda i niekonwencjonalne zachowanie odbiły piętno na światowej historii i kulturze  

13 lipca nakładem wydawnictwa HarperCollins na księgarnianych półkach pojawi się wznowienie świetnie przyjętej powieści historycznej Allison Pataki – „Sisi. Cesarzowa mimo woli”. Autorka rozprawia się z cukierkowym wizerunkiem cesarzowej i odkrywa ciemne strony jej związku z Franciszkiem Józefem oraz niuanse niełatwego życia w pałacu.  

O KSIĄŻCE:

Wiedeń, Austro-Węgry, połowa XIX wieku. Po abdykacji Ferdynanda Habsburga na cesarskim tronie zasiada osiemnastoletni Franciszek Józef. Jest zaręczony z bawarską księżniczką Heleną. Jednak kiedy w 1853 roku narzeczona przybywa na wiedeński dwór, młody cesarz zakochuje się od pierwszego wejrzenia… w jej siostrze Sisi, i to ją prosi o rękę.

Młodziutka cesarzowa pławi się w luksusie, lecz jej niekonwencjonalne zachowanie nieustannie zderza się z dworską etykietą. Nie ma przyjaciół, otaczają ją intryganci, a matka cesarza na każdym kroku okazuje jej niechęć.

Dzięki wytrwałości, niezwykłej inteligencji i wrażliwości Sisi podbije jednak serca poddanych i znacząco wpłynie na bieg historii.

Fascynująca opowieść o Sisi – księżniczce Bawarii, królowej Węgier i cesarzowej Austrii, jednej z najbardziej wpływowych i charyzmatycznych kobiet wszech czasów.

Książce patronują: lubimyczytac.pl, Wirtualna Polska, histmag.pl  

Rewelacyjna powieść o Sisi, cesarzowej Austro-Węgier, począwszy od jej dzieciństwa, a raczej nastoletniej pannicy. Widzimy jak dochodzi o tego, że zostaje cesarzową, jaką walkę stoczyła z teściową o męża, o dzieci, jej upór. Sisi otwarcie mówi o swoich uczuciach i pragnieniach. – Liv87, lubimyczytac.pl

Wspaniała książka. Napisana świetnym językiem. Każda postać jest tak samo barwna w książce, jak i w rzeczywistości. Jak najbardziej polecam. – Miriam, lubimyczytac.pl

Cudowna opowieść o Sisi bawarskiej księżniczce a także królowej Węgier i cesarzowej Austrii. W oglądanych filmach nie było tylu emocji i prawdy o losach młodziutkiej Elżbiety. Książka jest bardzo dobrze napisana, wciągająca. Dla ludzi kochających klimaty historyczne ta książka może okazać się dobrą lekcja historii. – Tamaara, lubimyczytac.pl  

O AUTORCE:

Allison Pataki to amerykańska dziennikarka i autorka powieści historycznych. Pochodzi z Nowego Jorku. Regularnie publikuje w Huffington Post i FoxNews.pl. Jej debiutancka powieść, do napisania której zainspirowały ją wydarzenia wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, stała się bestsellerem na liście New York Timesa.

pixel