Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-08-23

HC/ Śledztwo z epoki, intrygujący i niebezpieczny świat panny Cahill

Ukazało się wznowienie „Śledztwa panny Cahill” autorstwa Brendy Joyce.  Autorka – Brenda Joyce – to popularna i nagradzana za swoją twórczość amerykańska pisarka, która zręcznie łączy elementy powieści historycznej, kryminału i romansu, tworząc nietuzinkowe historie o zbrodni, relacjach damsko-męskich i komplikacjach życiowych.

Główną bohaterką powieści jest wyemancypowana, silna postać kobieca, obdarzona inteligencją i zdolnościami detektywistycznymi, niezależna i uparcie dążąca do celu. Francesca Cahill, z wprawą godną Sherlocka Holmesa, rozwiązuje zagadkę seryjnego mordercy.  

O KSIĄŻCE:

Po mieście krąży morderca nazwany przez prasę Rzeźnikiem. Dwie zaatakowane kobiety uszły z życiem, trzecia nie miała tyle szczęścia. Sprawa zaprząta myśli panny Fran Cahill, która już rozwiązała kilka kryminalnych zagadek. Tym razem szczególnie jej zależy na wykryciu sprawcy, bo jedna z jej przyjaciółek może być kolejną ofiarą. Czy sprawca pragnie śmierci konkretnej kobiety, czy atakuje wszystkie samotne matki w tej okolicy? Fran uważa, że odpowiedź na to pytanie okaże się kluczowa. Rozpoczyna niebezpieczne śledztwo, które mocno odbija się na jej życiu osobistym. A częste kontakty z komisarzem Braggiem mogą się z wielu powodów nie podobać Calderowi, z którym jest zaręczona.  

Książce patronują lubimyczytac.pl, Wirtualna Polska i Histmag.

 

O AUTORCE:

Brenda Joyce urodziła się w 1963 roku w stanie Nowy Jork. Pierwsze opowiadanie napisała w wieku 16 lat. Jest autorką ponad czterdziestu dziewięciu powieści i pięciu opowiadań. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, w tym Best Historical Romance Award i Two Lifetime Achievement Award. Jej powieści przetłumaczono na kilkanaście języków. Obecnie mieszka wraz z mężem i synem w Arizonie. Hoduje wierzchowce wyścigowe, które zdobywają liczne trofea.

pixel