Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2024-05-15

HK/Książki na prezent z okazji zakończenia roku szkolnego

Co jest idealnym upominkiem z okazji zakończenia roku szkolnego? Wiadomo – książka! Jednak dzieci nie marzą o lekturach, które mają „przydać się w przyszłym roku”. Jeśli chcesz by Twoi uczniowie i uczennice cieszyli się z przygotowanych dla nich nagród, postaw na inspirujące książki edukacyjne, piękne wydania i wciągające opowieści. Oto nasze propozycje:

Książki na zakończenie roku do 20 złotych

Obdarowanie całej klasy książkami może być sporym wysiłkiem finansowym dla szkoły czy Rady Rodziców. Na szczęście nie brakuje ciekawych, atrakcyjnych dla dzieci książek w dobrej cenie! Na naszej stronie internetowej, dzięki mechanizmowi BuyBox łatwo sprawdzisz aktualną cenę i dostępność każdego tytułu w najpopularniejszych księgarniach i sklepach internetowych!

Uczniowie i uczennice najmłodszych klas, którzy dopiero doskonalą sztukę czytania z pewnością ucieszą się z książek z serii Czytam sobie. Dla dzieci kończących pierwszą klasę, w zależności od indywidualnych umiejętności, proponujemy książki z poziomu 2 i 3. Wśród kilkudziesięciu tytułów bez problemu można znaleźć pozycje wpisujące się w zainteresowania każdego dziecka!

Czytam sobie jako książka na zakończenie roku szkolnego

Absolwenci i absolwentki drugiej klasy bez problemu poradzą sobie z dłuższymi opowiadaniami z tej serii. Przypominamy, że do każdego tomu Czytam sobie dołączony jest zestaw naklejek i dyplom sukcesu!

Książki na nagrody dla uczniów i przedszkolaków – więcej propozycji znajdziesz tutaj

Książki z poziomu 1 Czytam sobie to z kolei idealny wybór na upominek z okazji ukończenia zerówki!

Ciekawym pomysłem na prezent z okazji końca roku szkolnego są również książki edukacyjne Minecraft. Książki z inspirowanymi grą stulecia z zadaniami z matematyki lub angielskiego i  zeszyty z łamigłówkami i naklejkami zapewniają solidną porcję rozwijającej zabawy!

Książki popularnonaukowe idealne na zakończenie roku

W cyklach Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć! i Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej! znajdziesz nowoczesne książki edukacyjne odpowiadające na potrzeby dzisiejszych dzieci i podążające za ich zainteresowaniami. Idealnym prezentem będą pokazujące różnorodność i uczące tolerancji pięknie ilustrowane książki Pięknie się różnimy, Tu jest nasz dom czy Świętuj z nami

Warto też zwrócić uwagę na popularnonaukową pozycję Wojny z mikrobami, która w lekkiej formie przekazuje mnóstwo wiedzy na temat biologii i historii. 

Nietypową, zaskakującą nagrodą będą również pięknie wydane tytuły z serii Historia Naturalna, które łączą w sobie fakty przyrodnicze konsultowane z ekspertami z ludowymi podaniami i tak popularnymi wśród dzieci opowieściami o magicznych stworzeniach!

Książki na prezent dla uczniów trzeciej klasy 

Koniec trzeciej klasy to zamknięcie pewnego rozdziału. Do szkoły po wakacjach wrócą już młodzi nastolatkowie i nastolatki. W tym szczególnym dniu warto im podsunąć książki, które będą idealną wakacyjną lekturą, ale jednocześnie na długi czas zapadną im w pamięć.

Tytuły z serii Czytam, bo lubię to powieści najlepszych polskich autorek i autorów literatury dziecięcej. Ich bohater(k)ami są współczesne dzieci, których problemy i marzenia są bliskie polskim czytelnicz(k)om. Do kolekcji dołączyły właśnie dwie nowe propozycje. Formuła Elli to powieść fantasy o poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji odmienności. Draka na Antypodach to powieść przygodowa z wątkiem detektywistycznym, której bohaterowie, podobnie jak odbiorcy stają u progu dorastania. 

Książka na zakończenie roku szkolnego dla uczniów trzeciej klasy

Szekspir dla dzieci? Klasyka w nowoczesnej odsłonie!

Starszym dzieciom z pewnością spodobają się… dzieła Szekspira! Tak! To nie pomyłka. Szekspir to nie dramat! Opowieści dla młodych to napisane prozą opowiadania, które przybliżają twórczość najsłynniejszego dramaturga wszechczasów. W tej formie Szekspir staje się bardziej przystępny. Zwłaszcza, że historie Romea i Julii, Hamleta czy Antoniusza i Kleopatry okraszone zostały pięknymi ilustracjami.

Życzymy Wam i waszym podopiecznym pięknego zakończenia roku szkolnego i cudownych wakacji!

Polecane

pixel