Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-09-19

HK/Powrót do szkoły z HarperKids!

Emocje związane z rozpoczęciem roku szkolnego i organizacją zajęć dodatkowych już opadły. Dzieci na nowo przywykły do szkolnej rutyny, a nauczyciele i rodzice szukają ciekawych pomocy naukowych, które urozmaicą lekcje i będą uzupełnieniem szkolnej wiedzy.

Nasze książki idealnie sprawdzą się w tej roli!

Nauka czytania z „Czytam sobie”

Od ponad dziesięciu lat Czytam sobie towarzyszy polskim dzieciom w nauce czytania. Książki na trzech poziomach zaawansowania idealnie sprawdzają się jako pierwsze lektury dla dzieci, które rozpoczynają naukę w zerówce czy pierwszej klasie i dla tych czytelniczek i czytelników, którzy są gotowi sięgnąć po nieco dłuższe opowieści. 

Jak co roku, w przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, premierę miały nowe tytuły w cyklu: Rycerka Rozalka, opowieść o księżniczce, która sprytem pokonuje smoka to propozycja z poziomu 1 serii. W ramach poziomu 2 ukazała się Akiko i Helenka. Rewizyta, druga część polsko-japońskich przygód przyjaciółek. Tajemnica Nawojki to z kolei opowieść o legendarnej studentce Akademii Krakowskiej, która dołączyła do grona żaków w męskim przebraniu, bo żyła w czasach, kiedy kobietom nie wolno było studiować. 

Czytam sobie

Na poświęconej serii stronie czytamsobie.pl znajdziesz wiele gotowych scenariuszy zajęć zainspirowanych książkami z serii oraz uwielbiane przez dzieci gadżety do wydrukowania, takie jak plany lekcji, zakładki, wykreślanki czy zawieszki na drzwi.

Książki Czytam sobie to idealne upominki z okazji pasowania pierwszoklasisty!

Książki edukacyjne Minecraft

Doskonalić sztukę czytania można również z oficjalnymi tytułami studia Mojang, twórcami gry stulecia. Tryb Czytania to opowiadania, których akcja osadzona jest w świecie Minecrafta. Duża czcionka ułatwia dzieciom czytanie. A świat dobrze znany z ekranu zachęca do sięgnięcia po lekturę.

W świecie z bloków można również uczyć się matematyki i Języka angielskiego. Minecraft. Język angielski. Megazadania i Minecraft. Matematyka. Megazadania to zeszyty z atrakcyjnymi zadaniami, dzięki którym dzieci mogą rozszerzać szkolną wiedzę. Poszczególne części są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 11+ lat. Te poświęcone matematyce są zgodne w polską podstawą programową. Z kolei książki do nauki angielskiego łatwo dostosować do aktualnego poziomu znajomości języka każdego dziecka.

 

Na naszej stronie znajdziesz scenariusze lekcji stworzone na podstawie edukacyjnych książek MinecraftZ Minecraftem można również uczyć się… rysowania! Minecraft. Jak to narysować. Oficjalny przewodnik nie tylko uczy, jak rysować ulubione minecraftowe moby, rośliny czy budynki. W trakcie ćwiczeń dzieci dowiedzą się również czym są figury 2D i 3D, perspektywa, światłocień i jak rysować postaci w ruchu!

Minecraft Matematyka Angielski

Eksperymenty w duchu STEM

Dzieci najlepiej uczą się przez obserwację! Fizyka czy chemia stają się proste, nawet dla najmłodszych, kiedy teorię przełożymy na praktykę. Książki z serii Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka zawierają pomysły na efektowne doświadczenia z użyciem przedmiotów i produktów, które każdy ma w domu, takich jak papier, jajko, cytryna, spinacz do papieru czy mydło. Nie wymagają nakładów finansowych. W każdej książce znajdziesz 10 eksperymentów, które bez trudu wykonasz z dzieckiem w domu, przedszkolu lub szkole. Przykładowe eksperymenty opisane w książkach znajdziesz tutaj.

Eksperymenty

Życzymy udanego roku szkolnego 2023/2024!

Polecane

pixel