Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

HK/Dwunastka – bohaterka warta poznania

2024-04-25
HK/Dwunastka – bohaterka warta poznania

Dwunastka - to przykład bohaterki, której tajemnicę odkrywamy powoli. Im głębiej dajemy się wciągnąć w historię, tym bardziej zaczynamy rozumieć zachowania, które na samym początku mogłyby nam się wydawać odpychające.

Każdy ma swoją przeszłość, która w niewidoczny sposób odciska piętno znaczące teraźniejszość. Dwunastka jest odważna, uparta, pewna siebie. Mogłoby się wydawać, że ma wszystkie umiejętności i zdolności by przejść Rytuał Krwi i stać się strażnikiem szkoły Hunting Lodge - miejsca do którego trafiła po śmierci rodziny. Nie ma jednak jednego - przyjaciół. Ich obecność, tak konieczna by stawić czoła złu, wydaje się bohaterce niepotrzebna, zbędna, chciałaby pokonać przeciwności sama, w pojedynkę. Nie jest to jednak możliwe. 

Nagłe wtargnięcie sił zła w mury szkoły, a także zaginięcie jednej z adeptek, która budzi w bohaterce dziwnie znajome uczucia zaburza proces socjalizacji Dwunastki. Dziewczynka, pod wpływem rozgrywających się na jej oczach dramatycznych wydarzeń, podejmuje decyzję by wyruszyć na pomoc porwanej adeptce. I choć misja wydaje się przerażająca, wewnętrzna determinacja pcha bohaterkę w otchłań ciemności i grozy. Nie ją jedyną - jak przyjdzie jej się dowiedzieć niebawem po rozpoczęciu podróży. Drużyna, złożona nie z wyboru lecz z przymusu, to prawdziwe wyzwanie dla wszystkich jej członków, a jednocześnie pole do wewnętrznych przemian i odkrywania prawdy o sobie, nawet tej najbardziej bolesnej. Niebezpieczeństwo, uciekający czas i przerażające istoty stwarzają przestrzeń do współpracy i próby budowania mostów tam, gdzie jeszcze niedawno zostały one spalone. 

Dwunastka budzi w czytelniku cały kalejdoskop emocji - to dobrze! A może kiedy poznamy jej prawdziwe imię łatwiej nam będzie ją zrozumieć?

Justyna Tumiłowicz CzasDzieci.pl

Polecane

pixel