Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-06-22

HC/ON ODDAŁ DLA NIEJ TRON. ONA ODDAŁA DLA NIEGO WSZYSTKO

Wallis Simpson

W połowie czerwca ukaże się kolejna książka z naszego cyklu powieści portretujących wyjątkowe kobiety. Tym razem przedstawimy Wallis Simpson, główną bohaterkę największego skandalu XX w. w Wielkiej Brytanii. Amerykankę, która wstrząsnęła brytyjską rodziną królewską, stała się przyczyną potężnego kryzysu dynastycznego i bezprecedensowej abdykacji zakochanego króla.

Zobacz oczami samej Wallis jak dwukrotnie wcześniej zamężna, niezamożna i nie pierwszej młodości kobieta zza oceanu przebiła się przez bariery superkonserwatywnego społeczeństwa. Jak zagościła na snobistycznych salonach, oczarowała i zaprzyjaźniła się z Księciem Walii. Jak wreszcie stała się miłością jego życia, dla której porzucił koronę, rodzinę i kraj.

Atrakcyjność książki podnosi to, że doświadczona autorka, Wendy Holden, nie tylko oferuje Ci nowe spojrzenie na historię romansu stulecia. Ze znawstwem i mnóstwem szczegółów ożywiła też Londyn lat trzydziestych i wypełniające go historyczne postacie.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem dobrej powieści  historycznej, czy raczej zainteresuje Cię słynna na cały świat historia miłosna, nie będziesz rozczarowany.

 

Polecamy również tej autorki:

Królewska guwernantka

Polecane

pixel