Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-03-05

HC/ Zamiast kwiatka wybierz książkę! Trafione prezenty na Dzień Kobiet!

Szukasz prezentu na 8 marca dla bliskiej Ci kobiety, małej lub dorosłej?Zamiast kwiatka wybierz ciekawą, piękną książkę! To upominek, który zostanie z nią na dłużej, zapewni miłe chwile z lekturą, pozwoli zanurzyć się w fantastycznym świecie i… zdobyć nieco wiedzy.

Książki na prezent dla dziewczynki

Magiczny świat wróżek a może słynny spektakl baletowy? Wyjątkowe wydania naszych książek to idealne propozycje na prezent dla dziewczynek w różnym wieku.

„Historia naturalna wróżek” to księga wzorowana na dawnych atlasach historii naturalnej, która łączy fikcyjną fabułę i skrzydlate bohaterki i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta. Zapadające w pamięć stylizowane ilustracje uruchamiają wyobraźnię i pozwalają zanurzyć się w magiczny świat, a wciągająca historia pomaga chłonąć wiedzę. Wyjątkowość tej książki podkreśla jej olśniewająca szata graficzna oraz eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze złoconymi tłoczeniami. Dzięki temu „Historia naturalna wróżek” sprawdza się jako prezent na wyjątkowe okazje dla małych, dużych i całkiem dorosłych!

„Poznajemy Balet. Opowieść Muzyczna” to książka grająca książka, która rozwija zmysły i pozwala na odkrycie zachwycającego świata baletu. Najsłynniejsze przedstawienia, piękne ilustracje, informacje i ciekawostki o najważniejszych krokach tanecznych, wiodących instrumentach i słynnych kompozytorach. I to co najważniejsze, czyli możliwość wysłuchania fragmentów wielkich baletów, między innymi Jeziora łabędziego, Dziadka do orzechów, czy Snu nocy letniej.Oryginalna muzyka dopełnia i ożywia opowieść, tworząc niesamowity klimat i pomagając w edukacji muzycznej dziecka. Pełne szczegółów, rozbudowane ilustracje pobudzają wyobraźnię i pomagają zapamiętać treści.

Inspirujące książki o życiu słynnej władczyni to idealny prezent na Dzień Kobiet!

Piękne powieści o miłości i życiu Sisi - ikony pośród władczyń, to wzruszająca i absolutnie porywająca fabularyzowana historia życia cesarzowej na dworze austro-węgierskim. Autorka - Allison Pataki wzbogaciła opowieść o wiersze i teksty napisane przez samą Sisi, przybliżając sylwetkę tej niekonwencjonalnej monarchini.

„Sisi. Cesarzowa mimo woli” opisuje młodość, pojawienie się w pałacu pięknej księżniczki i wybuch wielkiego uczucia między nią a Franciszkiem Józefem oraz niechęć, z jaką się spotkała na dworze już jako cesarzowa. Dalsze losy, aż do śmierci Sisi, autorka zawarła na kartach drugiej powieści - „Sisi. Samowolna cesarzowa”, która wspaniale uzupełnia i zamyka historię tej wyjątkowej kobiety.

Polecane

pixel