Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-09-29

HK/Ostrzegamy! Nie czytaj tych książek!

Seria Niefortunnych Zdarzeń Tom  7 i 8

W związku z pojawieniem się na rynku 7. i 8. tomu Serii Niefortunnych Zdarzeń opisującej tragiczne losy osieroconych dzieci dręczonych przez zachłannego krewnego, przygotowaliśmy komunikat specjalny:

Drodzy Niefortunni Czytelnicy, drogie Niefortunne Czytelniczki, ponieważ Wasze dobro leży nam na sercu, rekomendujemy ominięcie tego nikomu niepotrzebnego artykułu. Jeśli jednak koniecznie musicie przeczytać tę beznadziejną informację o premierze kolejnych już tomów najsmutniejszej opowieści świata, ostrzegamy, że nie znajdziecie w niej nic ponad zlepek cytatów z poprzednich, zrodzonych w bólach, tekstów promocyjnych dotyczących Serii Niefortunnych Zdarzeń.

W polskich księgarniach pojawiły się długo oczekiwane (co dla nas kompletnie niezrozumiałe!) tomy przygód sierot, od których los się odwrócił. Już same tytuły dają do myślenia! Wredna wioskaSzkodliwy szpital? Drogi Czytelniku, droga Czytelniczko, na pewno chcecie to czytać?! Na dodatek ze świadomością, że rodzeństwo Baudelaire będzie w mękach walczyć o szczęście przez kolejnych pięć tomów?! 

A może zbłąkana Czytelniczko, zagubiony Czytelniku nie poznaliście jeszcze tej ponurej, pełnej zgryzot historii i z niejasnych dla nas przyczyn planujecie zanurzyć się w mrocznej lekturze? Mamy dla Was straszne wieści: na półki księgarń (z pewnością zakurzone i spowite wiekowymi pajęczynami) powrócił dodrukowany (znowu) tom pierwszy, opisujący genezę zgryzot Wioletki, Klausa i Słoneczka. Szczęście Wam niemiłe? Czytajcie! Śmiało! To zaiste Przykry początek lektury!

Pogrążony w rozpaczy zespół HarperCollins Polska wraz z Autorempodpis autora Serii Niefortunnych Zdarzeń

Okładki książek Serii Niefortunnych Zdarzeń

Co już na pewno wiecie o Serii Niefortunnych Zdarzeń:

  • To prawdziwy literacki fenomen. Wielbiciele serii poznają kolejno mrożące krew w żyłach przygody sierot Baudelaire. Obejmująca (jak na opowieść o najbardziej pechowym rodzeństwie świata przystało) trzynaście książek, podzielonych na trzynaście rozdziałów każda, historia podbiła serca czytelników. Została przetłumaczona na 41 języków i sprzedała się w liczbie ponad 65 milionów egzemplarzy na całym świecie. Nic dziwnego, że platforma streamingowa Netflix wyprodukowała na podstawie kultowych książek chętnie oglądany serial.
  • Wioletka, Klaus i Słoneczko to urocze i inteligentne rodzeństwo, ale ich życie od pewnego czasu jest istnym pasmem nieszczęść. Próżno tu szukać happy endu. Za każdym razem, kiedy wydaje się, że los sierot się odwrócił i w końcu mają szansę na chwilę szczęścia i spokoju, wpadają w kolejne tarapaty. Po piętach nieustannie depcze im prawdziwy czarny charakter, ich kuzyn, hrabia Olaf, który czyha na pokaźny majątek odziedziczony przez bohaterów po rodzicach i za nic ma szczęście dzieci. Sam autor (będący jednocześnie wszechwiedzącym narratorem całej historii) odżegnuje się zresztą od klasycznych opowieści, na których wychowały się pokolenia dzieci.
  • „Seria Niefortunnych Zdarzeń” to rozrywka inteligentna i pełna humoru, która pozwala nabrać dystansu do wszystkich pechowych wydarzeń, których uczestnikami jest rodzeństwo Baudelaire. Niewątpliwie pomaga w tym również fakt, że bohaterowie są kreatywni i, mają świetne pomysły, które pozwalają im wyjść cało z opresji.
  • Pierwszy tom tego wyjątkowego cyklu został właśnie umieszczony na liście stu najlepszych książek dla dzieci wszech czasów, stworzonej przez BBC Culture!

Polecane

pixel