Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-10-19

HY/Prawie dorośli… Nowe szkoły, nowe środowiska, nowe miłości

Young Adult

W październiku wydaliśmy trzy powieści opowiadające o prawie dorosłych nastolatkach. Ich problemach, uczuciach, decyzjach podejmowanych na progu dorosłości.

Poznaj naszych bohaterów

Maggie, Amerykanka z prowincji, dzięki stypendium rozpoczyna naukę w International School w Londynie. Chodzą tu rozpieszczone dzieci dyplomatów i światowych przywódców. Dziewczyna rzuca się w wir przygód…

Hayley trochę przypadkiem trafia do elitarnej nowojorskiej szkoły artystycznej i zamieszkuje w przyszkolnym internacie. O nauce w tej placówce marzy wielu rówieśników. Jednak Hayley nie jest zadowolona, tak naprawdę chciałaby zostać lekarką…

Dwójka maturzystów, rudowłosa Liwia i modelowo przystojny Anton poznaje się na pierwszych zajęciach internetowego kursu „wyzwól artystę”. Nawiązują „whatsappową” relację, która z czasem staje się coraz głębsza. Czy spotkanie w realu spełni ich oczekiwania? Irmina Maria, autorka tej młodzieżowej powieści pozwala poznać historię bohaterów z dwóch perspektyw – Liwii i Antona. Książka jest dwustronna, a od czytelnika zależy, którą opowieść pozna jako pierwszą.

Jeżeli lubisz czytać o życiu współczesnej młodzieży, o ich codziennych i niecodziennych radościach i kłopotach, uczuciach, radzeniu sobie z otaczającym światem, to koniecznie sięgnij po te pięknie wydane książki.

Kolejne książki dla młodzieży i młodych dorosłych znajdziesz w imprincie HarperYA, podzielone według zainteresowań i grup wiekowych: YOUNG ADULT (młodzież 12+), NEW ADULT (młodzi dorośli 16+), LGBT+ (tematy queer), TRUDNE TEMATY czy FANTASY.     

 

Polecane

Broken Wings

Broken Wings

39,99 zł
I See London

I See London

39,99 zł
pixel