Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2022-12-11

HC/ Prezentownik

Pozostało niewiele czasu, by wybrać najlepsze prezenty dla rodziny, przyjaciół i znajomych. To oczywiste, że książka zawsze sprawdza się jako prezent, ale nieco trudniej jest dobrać tę odpowiednią dla osoby obdarowywanej. Postaramy się Wam w tym pomóc. Poznajcie nasze rekomendacje wybranych tytułów. Pamiętajcie, że nasza oferta jest dużo bogatsza i jeśli chcecie wiedzieć więcej, śledźcie nasze media społecznościowe i nie wahajcie się pytać! Życzymy Wam udanego polowania na prezenty!

ALEX KAVA - CZERWONY ŚNIEG

Brutalna przemoc, handel ludźmi, porwania kobiet, bezwzględny wielokrotny zabójca, utrudniająca śledztwo gwałtowna burza śnieżna…

W nowym thrillerze Alex Kavy akcja poszukiwania zaginionej dziewczyny początkowo wygląda na rutynową, jednak nagle sprawy przybierają niespodziewanie groźny obrót, a ścigający stają się ściganymi. Agentka FBI Maggie O’Dell i przewodnik psów tropiących Ryder Creed, ulubieni bohaterowie czytelników Alex Kavy, muszą wspólnie stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

„Czerwony śnieg” to książka dla zwolenników emocjonujących thrillerów, zagadek kryminalnych z suspensem, profilowania seryjnych morderców, kobiet-detektywów i …. dla miłośników psów.

KARIN SLAUGHTER - ZAPOMNIANA DZIEWCZYNA

W nowym, pełnym napięcia thrillerze Karin Slaughter wraca do Andrei Oliver, bohaterki tegorocznego serialu Netflixa „Układanka”.   Minęło czterdzieści lat od zamordowania siedemnastoletniej Emily w noc jej balu maturalnego. Wygląda na to, że ta stara zbrodnia pozostanie niewyjaśniona. I wtedy do miasteczka przyjeżdża w innej sprawie Andrea, świeżo upieczona agentka USMS.  

„Zapomnianą dziewczynę” rekomendujemy fanom thrillerów, mrocznych tajemnic, silnych bohaterek, mówienia bez eufemizmów o kobiecych dramatach.

DANIEL SILVA – PORTRET NIEZNANEJ KOBIETY 

Najnowsza powieść mistrza thrillera szpiegowskiego, Daniela Silvy Legendarny szpieg i jednocześnie konserwator dzieł sztuki Gabriel Allon trafia na trop genialnego fałszerza obrazów.

Aby do niego dotrzeć, musi podjąć niebezpieczną grę. Oto ciemna strona świata sztuki – marszandzi, kolekcjonerzy-milionerzy, oszuści, powiązania polityczne i gangsterskie porachunki. Misterna intryga, zapierające dech zwroty akcji i fascynujący główny bohater sprawią, że nie będziesz mógł się oderwać od lektury.  

Książka przede wszystkim dla miłośników sensacji, thrillerów szpiegowskich i wielkoskalowych intryg, a także dla ciekawych funkcjonowania elitarnego rynku sztuki. Czytelnicy wcześniejszych książek Daniela Silvy rekomendacji nie potrzebują.

KIRSTY MOSELEY - CHŁOPAK, KTÓRY ZAKRADAŁ SIĘ DO MNIE PRZEZ OKNO + CHŁOPAK I JEGO ANIOŁEK

Nowe, rozszerzone wydanie nietracącego popularności książkowego przeboju, który oczarował nastolatki na całym świecie.

„Chłopak, który zakradał się do mnie przez ono” to książka o skomplikowanej nastoletniej miłości Amber i Liama. Opublikowana przez autorkę pierwotnie tylko w internecie odniosła ogromny sukces, została doceniona m.in. przez społeczność GoodReads i LubimyCzytać. W samej Polsce rozeszło się już kilkanaście dodruków książki, a w tej edycji po raz pierwszy do podstawowej opowieści dołączona jest kontynuacja losów bohaterów w nowelce „Chłopak i jego Aniołek”.  

Ta powieść, to znakomity prezent dla nastoletniej przyjaciółki, siostry, kuzynki. Nie będą mogły się od niej oderwać! Szukaj wydania ze znaczkiem!

ALLISON PATAKI - SISI. CESARZOWA MIMO WOLI
ALLISON PATAKI - SISI. SAMOWOLNA CESARZOWA 

Dwie części fascynującej opowieści o życiu cesarzowej Sisi, lady Diany swoich czasów. Od młodziutkiej bawarskiej księżniczki, której niespodziewanie oświadczył się cesarz Franciszek Józef, do pozycji wpływowej władczyni mającej realny wpływ na politykę Austro-Węgier i reputacji najpiękniejszej kobiety świata. A przy tym kobiety z krwi i kości - przeżywającej miłości, rozterki, rozpacz, walczącej o prawo do szczęścia…  

Allison Pataki to amerykańska pisarka i dziennikarka. Pisze przede wszystkim powieści portretujące wybitne kobiety, które zapisały się w historii. Jest wydawana w ponad dwudziestu krajach. Krytycy stawiają jej książki obok twórczości Phillippy Pregory, Pauli McLain, Daisy Goodwin.

GERDIEN VERSCHOOR – DZIEWCZYNA I UCZONY   

„Dziewczyna w ramie obrazu” i „Uczony przy pulpicie” to dwa obrazy Rembrandta z 1641 roku. Łączą je wspólne losy. Podróżowały razem po Europie, wielokrotnie zmieniały właścicieli, wreszcie trafiły w ręce rodziny Lanckorońskich. W czasie II wojny światowej zniknęły, uznano, że uległy zniszczeniu. Ku zaskoczeniu całego świata okazało się, że oba arcydzieła przetrwały wojnę, gdy w 1994 roku hrabianka Karolina Lanckorońska obdarowała nimi Zamek Królewski.

Pasjonująca wędrówka obrazów przeplata się w książce z arcyciekawą historią życia tej niezwykłej kobiety. Wykładowczyni historii sztuki we Lwowie, modelki Malczewskiego, porucznika Armii Krajowej, więźniarki obozu koncentracyjnego, długoletniej działaczki powojennej emigracji, jedynej spadkobierczyni magnackiego rodu. Kobiety ekscentrycznej, ale kochającej i ukochanej przez swoich ludzi. Patriotki, która doczekała powrotu wolnej Polski i przekazała polskim muzeom i instytucjom kilkaset dzieł sztuki. Jakże filmowy życiorys, którym można byłoby obdzielić kilka osób. Gerdien Verschoor, holenderska historyczka sztuki i znawczyni Rembrandta, która 12 lat spędziła w Polsce, łączy obie historie z pasją. Tworzy wciągającą i poruszającą opowieść o prawdziwych ludziach i ponadczasowej sztuce.     

To książka nie tylko dla wrażliwych ludzi interesujących się historią sztuki i dziejami nowożytnej Europy, ale dla wszystkich czytelników, których porywa wciągająca, pasjonująca i pełna zaangażowania lektura.

Polecane

pixel